По-різному складаються долі творчих людей. Одні проносять своє захоплення через усе життя. В інших воно переростає у професійну діяльність. Для механіка “Укртелекому” Наталії Гурєєвої (на фото) творчість є станом душі. З 2002 року вона займається оздобленням писанок бісером. Пригадує, як син приніс додому оформлену бісером писанку з монастиря. Довго крутила в руках це диво, приглядалась. Якогось разу саморуч наклеїла бісер на розцяцьковану писанку. Потім спробувала зробити це ще раз, вдруге... Побачила - непогано виходить.


- Я ніколи не задумуюсь, якою буде писанка: просто на яйце, оброблене парафіном, наклеюю намистинку до намистинки, і так народжується писанка, - розповідає майстриня. – Велике значення у цій роботі має настрій. Не можу передати словами, як усе це приходить, просто відчуваю, що треба братись за цю справу, і візерунок на писанці народжується, ніби сам собою. Але знаю, що це – з Божою допомогою.
Наталія Гурєєва виклала одну за одною писанки, розмережені бісером, – наче килим квітковий розстелила. Придивляюсь до візерунків, як до таїни сонця і неба, яблуневих цвітінь і високих гір. І жоден не повторюється, бо кожна писанка – авторська робота в єдиному примірнику. Майстриня не любить повторюватись – все виходить спонтанно, на одному диханні.
Писанки, оформлені Наталією, служать оберегами, бо, власне, за давніми переказами, плетиво з бісеру має цю властивість. А тим більше яйце, помережене бісером. Можливо, тут ще причаїлась позитивна енергетика? Писанки Н. Гурєєвої випромінюють світло і красу, духовний досвід, знання й віру предків.
Євген ШИЛАН.
Фото автора.

 

Comments are now closed for this entry