У відповідності до Постанови Кабінету міністрів України «Про затвердження Тимчасового порядку ведення рибного господарства і здійснення рибальства» головне державне управління рибоохорони у Рівненській області 18 березня ц. р. видало наказ, яким встановлюються весняно-літні заборони на лов риби та інших водних живих ресурсів у водоймах на території краю.
Зокрема, у період нересту з 1 квітня по 20 травня цього року повністю заборонено добування риби на річках, у період з 1 квітня по 10 червня – на озерах, водосховищах та інших водоймах, з 1 квітня по 30 червня – у придаткових водах річок. Вилов раків заборонено у період з 1 квітня по 30 червня та з 20 серпня по 30 вересня.
Разом з тим, у період нересту дозволяється любительський та спортивний лов риби на водоймах загального користування та водоймах, закріплених за товариствами рибалок-аматорів. Це можна робити лише з берега за межами нерестовищ однією поплавковою чи донною вудкою з одним гачком або ж спінінгом з однією блешнею чи твістером.
Працівники Держрибоохорони у період нересту риби, як завжди, працюватимуть в посиленому режимі. Це значить, що на порушників правил рибальства чекатимуть неприємні розмови з інспекторами, складання протоколів та накладання штрафів.
Василь ТРОФИМЧУК,
провідний спеціаліст
управління
Держрибоохорони у Рівненській області.

Comments are now closed for this entry