Новий Порядок одержання застрахованими особами санаторно-курортних путівок за рахунок Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності запрацював 30.04.2009 р., з дня опублікування в “Офіційному віснику України” за № 30. Його текст не надто відрізняється від попереднього, але деякі зміни є і саме на них ми загостримо Вашу увагу.      Як і раніше, путівки для працівників (лише за основним місцем роботи) підприємство має “замовляти” у Фонді, подавши заявку на наступний рік. Водночас упродовж року можна подавати додаткові заявки. Рішення про виділення путівки конкретному працівнику приймає комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства. Нову форму заявки затверджено Постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за №12 від 25.02.2009 р. Нею ж встановлено, що замість книги обліку путівок треба вести Журнал обліку путівок (нова форма 13-ФССзТВП).
     Накладні на отримання путівок від Фонду та видачу застрахованій особі, рішення комісії, копії квитанцій про доплату, журнал обліку путівок і зворотні талони повинні зберігатися у бухгалтерії (фінвідділі) підприємства.
     Путівку тепер слід видавати працівнику на руки за два тижні до дати заїзду (раніше це був рекомендований термін) і лише після того, як він вніс часткову оплату.
     Якщо раніше на одну соцстрахівську путівку працівник міг розраховувати не частіше, ніж один раз на 2 роки (як виняток раз на рік і лише за особливими показаннями лікаря), то зараз цей строк скоротили. Тепер путівку можна брати щороку. Звісно, якщо дозволить комісія із соціального страхування, підприємство сумлінно сплачуватиме внески й будуть виконані інші умови. Це можуть бути путівки на санаторно-курортне лікування, до санаторію-профілакторію та реабілітаційного відділення. Плюс до цього працівник може взяти протягом року одну путівку для самостійного санаторно-курортного лікування дитини.
     Часткова доплата за путівку для всіх застрахованих осіб у двомісний номер тепер становить 20%, до одномісного - 50% незалежно від матеріального стану.
     Також зафіксували й часткову доплату за путівки на санаторно-курортне лікування дітей у супроводі дорослого (батьків або опікуна): для однієї дитини - 10 %, для двох - безкоштовно. Раніше ці розміри також залежали від рішення комісії й коливалися в межах 10-50%.
     Всі довідки та роз’яснення щодо порядку отримання застрахованими особами та членами їх сімей путівок на санаторно-курортне лікування за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Ви можете отримати, звернувшись безпосередньо до Здолбунівської міжрайонної виконавчої дирекції за адресою: м. Здолбунів, вул. М. Грушевського, 25/300 або за тел. 2-55-38 (директор), 2-55-56.
Ірина ФІЛОНЮК,
 спеціаліст І категорії міжрайонної 
виконавчої дирекції Рівненського 
обласного відділення ФССзТВП.

Comments are now closed for this entry