Інтегроване заняття з фізкультури
проводить відмінник освіти України Антоніна Остап'юк.

Справді другою рідною домівкою для 320 дітей Здолбунова став дитсадок “Ладоньки”. Трудяться тут 30 педагогічних працівників, які мають відповідну освіту. Вони ведуть хлопчиків і дівчаток в світ прекрасного і досі невідомого, вчать творчо мислити, фантазувати, прищеплюють любов до природи, рідного краю. Вщерть заповнений цікавими, корисними справами кожний день допитливих, милих, інколи пустотливих малюків. Їх винахідливості, заповзятливості, енергійності можуть позаздрити дорослі.


Найменших в “Ладоньках” вчать найпростішому – правильно сидіти за столом, вимовляти слова, рахувати, дружно гратися тощо. Старшенькі вчаться читати, писати, розучують пісні, пробують свої сили в декламуванні віршів, в хореографії.
В дитсадку і справді все найкраще віддано дітям: спальні ліжечка, стільчики, музичні інструменти, велика кількість різноманітних іграшок. На території дитсадка розмістились спортивні майданчики, гойдалки, пісочні дворики, будиночки. Все це утримується в охайному вигляді.
На високому методичному рівні налагоджено в “Ладоньках” й естетичне виховання. Тут, як мовиться, головну скрипку веде музичний керівник Валентина Ткачук. А ще в дитсадку проводяться цікаві музично-літературні свята, міні-вистави за участю обдарованих малюків.
Відлік історії дитсадка розпочався у 1978 році. Саме тоді очолила педколектив “Ладоньок” Тетяна Леонідівна Назаренко. Відтоді минуло більше трьох десятків років. Перші вихованці дитсадка уже стали мамами і татами, окремі із них обрали професію вихователя або вчителя. Вже і діти їхні відвідують “Ладоньки”. Тут завжди творча обстановка. І мікроклімат в колективі найкращий. А все це завдяки Т. Л. Назаренко. Невтомною працею заслужила вона шану в колективі, серед батьків і дітей. Відмінник освіти України, її ім'я нині відоме не тільки в нашому районі, а й далеко за межами Рівненщини. Дитсадок “Ладоньки” чверть віку є опорним в області по вивченню передового досвіду в галузі дошкільного виховання. Нещодавно тут відбувся обласний семінар на тему: “Реалізація навчально-виховних завдань за новою програмою для дошкільних закладів “ Я у світі”. Його учасниками були вихователі дитсадків області, які проходили курсову перепідготовку у Рівненському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти.
На семінарі виступили завідувач кабінету дошкільної освіти та методист Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Лілія Шишолік і Світлана Панкевич, інспектор дошкільного і початкового навчання Здолбунівського відділу освіти РДА Зоя Вітень.
Учасники семінару відвідали інтегровані заняття з фізкультури та з пріоритетом пізнавальних завдань (безпечна поведінка під час ігор з піском та водою), які провели в групах вихователі-методисти Антоніна Остап'юк і Валентина Слівінська.
Насамкінець вихователі і діти “Ладоньок” порадували гостей драматичною постановкою казки “Кошик яблук”.
У “Ладоньках” цілеспрямовано ведеться робота з дітьми. Вони зростають тут фізично і морально здоровими, грамотними. І в цьому передусім заслуга вихователів Ольги Борцової і Ярослави Мазурок, старшої медсестри Ганни Герасимчук, завгоспом Марії Галешко та інших працівників садочка. Всю любов, щедрість своїх душ віддають вони дітям.
Євген ШИЛАН.
Фото автора.

 

Comments are now closed for this entry