В рамках відзначення Всесвітнього дня музеїв група здолбунівчан на чолі з депутатом міської ради Миколою Орловим 18 травня відвідала приватний музей “Ремісничий хутір “Плугаки”, що знаходиться в Дермані Першому.

     Його було створено на багатій своєю історією дерманській землі зусиллями Миколи Огородника та членів його сім’ї. Тут у мальовничому куточку української природи, серед чисельних садів заховалася невеличка хатина, збудована майже 150 років тому і збережена до наших днів без конструктивних змін. Всі представлені експонати є оригіналами: предмети побуту, сільськогосподарські знаряддя, посуд, ікони, вишиванки і т. д. Також вам запропонують взяти участь у приготуванні традиційних страв української кухні в українській печі. При музеї діє майстер-клас з традиційних ремесел та промислів, характерних для селянського побуту. Відвідувачі мають можливість дізнатися про цілющу силу унікальних лікарських рослин, вирощених у фітосаду ремісничого хутора.
     Залишивши схвальні відгуки-захоплення від представлених експонатів та цікавої розповіді п. Огородника, подарувавши унікальному музею цікаву літературу, ми повернулися із цієї захоплюючої поїздки.
     “Рівненщина багата своїм історичним минулим. І ми, завдячуючи таким патріотам, як Микола Огородник, зберігаємо як для себе, так і для своїх нащадків історію свого краю”, – зауважив Микола Орлов.
     Радимо усім бажаючим відвідати цей музей і дізнатися багато корисного та цікавого про історію та традиції нашого краю. 
Ганна ПОЛІЩУК. 
м. Здолбунів.


Comments are now closed for this entry