Під час одного із творчих занять з онохворими дітками;

Основним завданням Товариства Червоного Хреста України є сприяння органам державної влади в їх діяльності у гуманітарній сфері. Районна організація Товариства тісно співпрацює із Здолбунівськими районною і міською радами, райдержадміністрацією, багатьма установами і організаціями, лікувальними закладами. Їх благодійний внесок — дуже вагома підтримка патронажної служби Червоного Хреста, яка піклується про одиноких людей похилого віку, інвалідів війни та праці, надаючи їм медико-соціальну допомогу.
Але є у Товариства й інші надійні помічники, які добровільно взяли на себе обов’язок творити милосердну справу, об’єднавшись у волонтерському русі. Про них та їх благородну діяльність хочу розповісти, сподіваючись, що волонтерські лави поповняться. Можливо, до волонтерського руху приєднаєтесь і Ви?Їх душі сповнені добром
В перекладі з французької слово «волонтер» означає доброволець. Ці люди живуть за принципами милосердя, з власного бажання, не шкодуючи, віддають свій час, сили, знання і вміння іншим, тим, кому необхідна допомога.
У всьому світі волонтери роблять вагомий внесок у виконання ряду червонохресних програм, працюють за такими напрямками: надання невідкладної гуманітарної допомоги жертвам стихійного лиха; пропаганда донорства і здорового способу життя; допомога сиротам та онкохворим дітям; профілактика і боротьба з наркоманією, алкоголізмом та ВІЛ/СНІД. Представники волонтерського руху власним прикладом заохочують інших бути гуманними і творити добро, не бути байдужими до біди ближніх.
У нашому районі під егідою Товариства Червоного Хреста теж працюють волонтерські групи різних напрямків, і об’єдналась у них здебільшого молодь.

«Піти, нічого не зробивши для цих дітей, було неможливо...»
Здолбунівчанки Мар’яна Рева, Олена Басюк, Олена Сідлецька, Ольга Герасимчук, Вікторія Янко і Олександра Кацеба є активістками створеної у 2009 р. громадської організації «Берегиня Рівненська». Її головна мета - допомога онкохворим дітям.
Вперше у відділення онкогематології Рівненської обласної дитячої лікарні їх привело намагання допомогти хворій півторарічній дівчинці, згадують волонтери. Але побачені там страждання і розпач вже не дали просто піти звідти, нічого не зробивши для інших важкохворих діток.
І робота знайшлась кожному волонтеру. Вони провідують дітей в лікарні, підтримують їх під час болючого, виснажливого лікування. Адже інколи навіть просто доброзичливого спілкування чи щирої посмішки буває достатньо, щоб усвідомити, що ти комусь дуже потрібен, що ти — не один.
Крім того, волонтери (з дозволу батьків) розміщують інформацію про хворих діток в Інтернет-мережі, вказуючи номери рахунків, на які можна перераховувати кошти для лікування. Допомагають у пошуку донорів крові для дітей. Разом з благодійним фондом «Крила надії» проводять збір коштів для придбання обладнання й ліків у відділення онкогематології, допомагають батькам хворих діток встановлювати у супермаркетах, магазинах, кафе та інших закладах скриньки для збору коштів на лікування. А ще — організовують для діток веселі свята. З тортиками, подарунками, яскравими кульками і забавами з клоунами. Проводять різноманітні творчі заняття, уроки арттерапії. В них, до речі, залюбки беруть участь і дітки, і їх батьки.

Здорова молодь - надійне мабутнє нашої Батьківщини
Це - основоположний принцип роботи волонтерських груп іншого напрямку. Їх мета - залучити якомога ширше коло людей до здорового способу життя. Ці команди організовують різноманітні культурно-масові, спортивні заходи для молодого покоління, ведуть просвітницьку діяльність, розповсюджують червонохрестівські інформаційні матеріали, що розкривають жахливі для людського організму і суспільства в цілому наслідки наркоманії, акоголізму, тютюнозалежності.
Звичайно, ця діяльність вимагає від волонтерів володіння певними знаннями, організаторського таланту, вміння працювати з людьми, активності і небайдужості, вони мають бути взірцем для інших. Такими є наші волонтери-лідери Олександр Ботарьов, Богдан Кубай, Олександр Кучер.
Активно пропагують здоровий спосіб життя футбольна команда «Оріон» з с. Верхів, капітаном якої є О. Кучер, молодь, що займається у ФОРК «Тонус» під керівництвом О. Ботарьова і Б. Кубая.
Для здійснення своєї важливої справи волонтери стараються об’єднати зусиллля дієвої молоді, державних установ, громадських організацій та усіх небайдужих.

Допомагають стареньким і немічним
У волонтерській команді Юрія Чередніченка об’єдналась учнівська та студентська молодь Здолбунова. Сам Юрій теж студент-заочник, працює на виробницві, але знаходить час і на доброчинну діяльність. Головне завдання команди - надання соціальної допомоги літнім, одиноким людям. І на її рахунку вже чимало хороших справ.
Волонтери розносили по домівках підопічних Червоного Хреста продуктові набори, що надійшли до Здолбунівської районної організації ТЧХУ як благодійні пожертви, допомагали стареньким з прибиранням присадибних ділянок, з ремонтами вікон, дверей. Вони працюють там, де потрібні сильні руки, але, якщо треба, то для стареньких і теплі шкарпетки сплетуть.

Справа знайдеться кожному, приєднуйтесь!
До благородної волонтерської діяльності можуть приєднатись усі, хто прагне змінити наш світ на краще. Усі, кому не байдуже до чужих бід і хто має бажання зробити щось хороше для людей, які залишилися сам на сам із недугою, старістю чи нестатками. А, можливо, ви працювали б із молоддю, залучаючи її до різноманітних спортивних, мистецьких чи доброчинних занять і відвертаючи від шкідливих звичок?
Прислухайтесь до свого серця, якщо у ньому озиваються теплом доброта, чуйність, щирість і любов, приєднуйтесь до лав волонтерів-червонохрестівців! Сьогодні, не відкладаючи на «колись» і «потім». Тим паче, що маєте чудову нагоду зробити це — з 4 квітня по 1 травня цього року триває Всеукраїнський місячник Червоного Хреста, присвячений Міжнародному року волонтера під гаслом «Відкрий волонтера в собі».

* * * *
В рамках місячника Здолбунівською РО Товариства Червоного Хреста України організовується збір для підопічних Товариства продуктів харчування (круп, консервації, картоплі та ін.), одягу. Їх можна доставляти за адресою: м. Здолбунів, вул. С. Бандери, 1 (приміщення райстоматполіклініки). Тел. для довідок: 261-88, 096-756-12-00.
Марія БЄЛІКОВА,
голова Здолбунівської РО Товариства
Червоного Хреста України.

 

Comments are now closed for this entry