До редакції газети надійшов лист від жительки м. Дубно Марії Солдатюк, у якому вона звертається від імені громадянина Чехії Романа Штера з проханням допомогти у зборі інформації про життя чеської громади, яка свого часу мешкала в селі Глинськ нашого району.
Влітку торік пан Роман Штер побував з екскурсійною групою на волинських землях, зокрема, у Дубно, де спілкувався з членами чеського товариства “Стромовка”, а також у с. Глинськ, звідки виходцем був його дідусь Владімір Лінгарт. Про своє перебування в Україні та намір написати хроніку, історію села, де проживала його родина, Роман розповів у статті, опублікованій в газеті “Інформатор”, яку видає у Празі спілка чехів з Волині. Для написання історії цінними є будь-які матеріали: спогади очевидців, розповіді про долі окремих родин, інформація про школу в Глинську, роботу гуртків “Сокол” та пожежників, участь жителів села у першій та другій світових війнах, діяльність підпілля “Бланк” та ін. Фотографії, особисті щоденники, документи, зокрема, про купівлю земель (купчі), свідоцтва про народження, карти, плани села, кадастрові книги – все це (мається на увазі копії з цих матеріалів) також стало б яскравою ілюстрацією життя чеської громади на Волині. Беручись за таку нелегку справу, пан Роман вважає її необхідною задля збереження пам’яті про своїх предків і наперед дякує усім за розуміння і допомогу в його пошуках.
Дубенчанка Марія Солдатюк (Бондарчук), добровільна помічниця Романа Штера у реалізації його задуму, свого часу, з 1957 по 1962 рік, працювала в школі в Дермані. Нині веде краєзнавчу діяльність, співпрацює з чеським товариством “Стромовка”, займається перекладами з чеської на українську і навпаки.
У червні Роман Штер знову планує приїхати до Дубна. До того часу будь-яку інформацію стосовно теми, яка його цікавить, можна надіслати пані Марії Солдатюк за адресою: вул. Свободи, 32, м. Дубно Рівненської обл., 35600 або повідомити за тел.: 4-29-39, (моб.) 063 42 15 324.

Comments are now closed for this entry