День народження і день смерті Тараса Шевченка стоять поряд - 9 і 10 березня. Між цими двома березневими датами 47 років життя, яке стало славою і гордістю нашого народу, тріумфальним початком і вершинним досягненням нової української літератури.
Мрії великого Кобзаря про те, що настане час, коли “… врага не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люди на землі”, збулась у нас, на оновленій землі України, де люблять і шанують творчість великого поета.
Ще одним підтверженням цьому став мітинг, що відбувся біля пам'ятника Т. Г. Шевченку у Мізочі, відреставрованого за кошти підприємців селища Н. Лиморенко, В. Климчука і Ф. Головія. Організували і провели захід працівники Мізоцького будинок культури і клубу с. Озерко, які очолюють Н. Овдіюк та Г. Шебуня.
На мітингу виступили селищний голова Б. Похилюк, вчителька української мови і літератури місцевого ліцею Н. Поліщук. У їх промовах йшлося про те, що значення постаті Тараса Шевченка зростає в нашій свідомості і в очах культурного світу з року в рік. До пам'ятника поклали квіти, у виконанні місцевих аматорів звучали пісні.
13 березня у селищному будинку культури відбувся концерт, присвячений світлій пам'яті Великого Кобзаря.
Євген ШИЛАН.

* * * *
За доброю традицією щороку в с. Глинськ вшановують пам'ять Великого Козаря. От і цьогоріч 6 березня з нагоди 197-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка у селі відбулись святкові заходи. В літературно–музичній композиції прозвучали уривки з творів поета, пісні на слова Шевченка виконували народний аматорський вокальний колектив “Калинонька” та дитячий вокальний колектив «Намисто», учасники драматичного колективу показали постановку поеми “Відьма”. Також завідуюча публічно-шкільною бібліотекою О. Дацюк організувала виставку, присвячену творчості Шевченка.
10 березня відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника Т. Г. Шевченку. На заході виступив з промовою сільський голова П. Л. Ольховець. Вшанували пам’ять поета депутати Глинської сільської ради, представники організацій та громадськість села.
Оксана ХАНДРУК,
директор будинку культури с. Глинськ.


* * * *
Урочистості з нагоди 197-ї річниці з дня народження
Т. Г. Шевченка відбулись у с.Здовбиця. З вітальним словом до всіх присутніх звернулись сільський голова Ю. А. Боярчук, депутат Рівненської обласної ради Й. В. Гаврищак, голова осередку ВУТ «Просвіта» Л. А. Власюк.
Великою і насиченою була мистецька програма, підготовлена учнями Здовбицької ЗОШ І-ІІІ ст. під керівництвом вчителів української мови і літератури І. А. Косік та Л. А. Власюк. Лунало зі сцени слово Великого Кобзаря у виконанні читців М. Лось, А. Кошелюк, О. Наумчука, А. Семенюк, М. Міщук, А. Тишковця та ін. Свою майстерність продемонстрували дует бандуристок у складі А. Семенюк та І. Тимощук, дівочий ансамбль Здовбицького будинку культури, фольклорний ансамбль «Любисток» під керівництвом М. А. Дацюк, юний баяніст П. Міськов, дует вчителів Г. В. Стецюк і Л. М. Жванської, зразковий оркестр народних інструментів під керуванням О. І. Трофимчука.
Тетяна ХАБУН,
бібліотекар Здовбицької ЗОШ І-ІІІ ст.

Comments are now closed for this entry