64-ий раз жителі району урочисто відзначили День Перемоги

 

     Все було, як завжди: весняним цвітом ясніло усе довкола, пломеніли тюльпани в руках багатьох людей, пахощі бузку чулися всюди. Урочисті звуки духового оркестру нагадували усім про свято. На грудях вже немолодих ветеранів - чоловіків і жінок - золотом виблискували на сонці численні нагороди. І тихо палахкотіло полум’я Вічного вогню…

 

     Біля Меморіалу Слави у міському парку відбувся урочистий мітинг. У виступах заступника голови районної ради Я. Р. Мельника, міського голови І. О. Ольшевського, учениці ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 Руслани Ковтун прозвучало чимало хвилюючих слів на адресу ветеранів Великої Вітчизняної війни. Про свято, яке стало символом врятованого життя, відродження, сподівань на майбутнє, говорила свідок тих непростих років лихоліть В. Г. Колесник.
     Нам сьогодні непросто навіть уявити собі, як важко довелося нашим людям у грізні роки війни виборювати Перемогу. На фронтах, у тилу. Ми не вправі забути і те, що за період окупації фашисти знищили лише у Здолбунові шість тисяч мирних людей. Трагедія спаленого німцями села Святе, місця розправи над мирними людьми повсюди не дають права забути жахіття війни.

 

 

 

     Не всім судилося дочекатися світлого свята Перемоги. Здолбунівчани схилили голови перед подвигом, світлою пам’яттю полеглих і померлих учасників найстрашнішої із воєн людства. До обеліска загиблим того дня було покладено чимало квітів. Від дорослих і дітей, представників влади і трудових колективів, партійних організацій. На згадку про цей день багато здолбунівчан фотографувались. Ветерани, обмінявшись враженнями, хто поодинці, хто невеликими групами в колі родичів, знайомих поволі залишали сквер. І хоч здоров’я дедалі більше підводить людей воєнного покоління, вони не втрачають життєвих сил, залишаючись для нас взірцем подвигу, творцями Перемоги. Хочеться, аби якомога менше тривожили їх проблеми нашого непростого сьогодення, а добрі посмішки оточуючих світилися вдячністю за можливість жити під мирним небом.

 

 


     Цього ж дня ветерани, жителі міста, його гості мали змогу послухати святковий концерт, який підготували учасники колективів художньої самодіяльності будинку культури ВАТ “Волинь-Цемент”. І дорослі, і діти знайомилися з експонатами фотовиставки “Сторінками солдатського фотоальбому”, документами та нагородами ветеранів війни. Численних уболівальників зібрали змагання велосипедистів. Відбулася також відкрита першість району з кросу серед учнівської молоді.
Тамара ОКРУШКО.
На знімках: фрагменти свята.
Фото автора.


 

 

     Цьогорічне святкування Дня Перемоги в Мізочі було особливо урочистим. Адже проходило воно в реконструйованому селищному сквері (на фото внизу). Біля оновленої гранітної стели на честь загиблих воїнів Великої Вітчизняної війни на святковий мітинг зібралися громада селища, представники місцевих органів влади. Почесні місця - для ветеранів (на фото вгорі).
     В урочистостях взяв участь голова районної ради В. О. Тимощук. У його виступі, як і у промові селищного голови Б. Ю. Похилюка, прозвучали слова привітань до всіх мізочан, а на адресу ветеранів - ще й глибока вдячність за їх подвиг, за те, що сьогодні українці живуть під мирним небом у вільній країні.
Від ветеранів виступили голова ветеранської організації селища М. Я. Овсіюк та Е. О. Россе. Вони закликали присутніх берегти пам’ять про тих, хто поклав своє життя на вівтар Перемоги, а також наголосили на необхідності дбайливо ставитися до місця, де проходив захід. Адже після проведення відповідних робіт сквер став дійсно окрасою селища.
 Цей подарунок мізочанам до свята зробив приватний підприємець О. М. Андріюк (на фото в центрі) - щедрий благодійник, шанована в районі людина, не байдужа до проблем місцевої громади. В цей скрутний в економічному відношенні час він знайшов можливості здійснити важливу і добру справу. За це вдячні слова на адресу керівника «Мізочпродукту» лунали і від районного, і від селищного керівництва, і від ветеранів. До речі, до учасників, інвалідів війни Олександр Мойсейович ставиться з особливою чуйністю. Щорічно до Свята Перемоги він вручає їм квіти та подарунки. Не зрадив цій традиції підприємець і цього року. Крім того, він вручив ветеранам сувеніри - бронзову копію пам’ятної стели у Мізочі.
У ході свята звучали вірші та пісні про війну, про Перемогу у виконанні учасників художньої самодіяльності селища.
Представники влади та громадськості поклали квіти до пам’ятної стели, до могили воїнів УПА, а також взяли участь у поминальному богослужінні біля пам’ятника загиблим воїнам, яке здійснив настоятель Свято-Різдво-Богородичної церкви, благочинний церков району УПЦ
о. Олександр Карпюк.
Людмила ВАСЮК.
Фото автора.


 

 

 

     7 травня працівники Здолбунівського територіального центру з обслуговування одиноких громадян похилого віку та інвалідів організували святковий вогник з нагоди Дня Перемоги для своїх підопічних. Під час заходу ветеранам та усім, хто пережив воєнне лихоліття, вручили квіти, теплі привітання їм адресували заступник голови РДА Ю. Лиморенко, начальник управління праці та соціального захисту населення РДА
     О. Єфімчук, директор територіального центру Л. Гринюк.
     За святковими столами підопічні центру ділились спогадами, аплодували юним і дорослим учасникам підготовленого для них концерту, по завершенні якого дружно фотографувались на згадку (див. знімок).
Ольга Якубчик. 

Comments are now closed for this entry