5 березня у актовій залі Дерманської гімназії відбувся урочистий вечір-відкриття Шевченківських днів. У нашому селі вже багато років тому склалась традиція проведення щороку таких свят. Ще в 1919 році урочисто відзначили Шевченківські дні студенти і викладачі Дерманської учительської семінарії та учні чотирикласної школи при ній. Серед учасників був і 14-річний Улас Самчук, майбутній письменник. Про те свято він згодом розповів у романі «Волинь» та спогадах.
Ініціатором цьогорічного свята став завідуючий клубом с. Дермань Другий Володимир Бухальський. Йому активно допомагали художні керівники Ганна Хижевська та Віктор Козубський.
Впродовж двох годин зі сцени звучали безсмертні Шевченкові вірші, уривки з його поем, його пісні. Ведучі Наталя Кузьмарук та Андрій Пелант чимало вдячних слів адресували Кобзареві. Читала свої вірші про Шевченка Катерина Рожко, яка також виконувала роль Матері в сценці з малим Тарасиком, котрого зіграв Максим Хомич.
Українські пісні виконували соло Наталія Кравчук та Ольга Кирилюк, співало і тріо Бухальських. Гаряче вітали глядачі виступи дитячого танцювального ансамблю під керуванням Надії Одарчук та тріо бандуристок у складі Ірини Дубинки, Катерини Прокоп’юк та Олени Мартинюк. Крім того, зі сцени лунали українські народні пісні у виконанні жіночого та чоловічого ансамблів, дуетів та тріо, Надії Висоцької, Олега Лиса, Ганни Хижевської, Миколи Красовського, Ольги Кирилюк, Людмили Гроголь. Розсмішила усіх гумореска у виконанні Ганни Лисничук і Дмитра Кравчука.
А потім знову звучало Шевченкове слово - поезію «Утоплена» прочитала Софія Кухарець. Ряд пісень на слова Т. Г. Шевченка виконав хор.
Свої вірші про Тараса Григоровича Шевченка читав лауреат обласного конкурсу читців-декламаторів «Обнімітеся, брати мої» та обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Перло многоцінне» учень Дерманської гімназії Андрій Пелант.
Наприкінці вечора відбулося дійство «Тарасова свічка». Коли Андрій Пелант прочитав поезію Миколи Пшеничного, в залі і на сцені засвітились десятки свічок, хор виконав «Заповіт».
Присутні у залі дякували учасникам, а особливо невтомній і творчій людині — режисеру-постановнику свята Галині Гнатівні Даньковській, під керівництвом якої вже багато років відбуваються у Дермані різноманітні дійства.
Нехай і наше свято вплететься у вінок вдячності поету, генію і пророку України — Тарасу Шевченку.
Федір ЄФІМЧУК,
вчитель Дерманської гімназії.

Comments are now closed for this entry