У січні цього року на установчих зборах було сформовано громадську раду при Здолбунівській районній державній адміністрації. До її складу увійшли 23 представники інститутів громадянського суспільства (ІГС), які подали заявки на участь в установчих зборах. В лютому на першому засіданні громадської ради її головою було обрано керівника ГО “Аналітичний центр розвитку міста “ЗЕОН” Миколу Орлова, а його заступником – члена координаційної ради Рівненської обласної громадської організації “Громадянська мережа “ОПОРА” Анатолія Бондарчука.
Відповідно до Постанови КМУ «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» від 3.11.2010 року № 996 громадська рада при виконавчих органах влади може надавати пропозиції щодо підготовки нормативно-правових актів з питань формування та реалізації державної політики у відповідній сфері, проводити громадську експертизу, вимагати виконання посадовцями антикорупційного законодавства, організовувати публічні заходи для обговорення актуальних питань розвитку галузі чи адміністративно-територіальної одиниці. Однією з її найважливіших функцій є громадський контроль за діяльністю органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, а також за врахуванням владою пропозицій та зауважень громадськості.
Рішення громадської ради є обов’язковими для розгляду органами влади. Тому саме ця норма робить громадську раду тим ефективним механізмом впливу на прийняття рішень, які стосуються безпосередньо вирішення найактуальніших проблем громади. Звертаємось до громадськості району із пропозицією: якщо у вас є невирішені питання або ви вважаєте, що у вас є гарні ідеї, які можуть бути реалізовані спільно із районною владою, – приходьте до секретаріату громадської ради. Свої пропозиції можна подавати в офіс ГО “ЗЕОН”, що знаходиться за адресою: м. Здолбунів, вул. Незалежності, 11 (працюємо з 14.00 до 19.00), або у відділ внутрішньої політики РДА (з приміткою "для голови громадської ради"). Давайте разом допоможемо владі працювати ефективніше, а громаді бути активнішою.
Прес-служба громадської ради
при Здолбунівській РДА.

Comments are now closed for this entry