Здолбунівської районної ради
Рівненської області до Президента України Віктора Януковича щодо намірів
переглянути Указ Президента України Віктора Ющенка про присвоєння звання
«Герой України» Степану Бандері
та Роману Шухевичу

 

Пане Президенте!
Здолбунівська районна рада висловлює рішучий протест з приводу оприлюднення на офіційному Інтернет-представництві Президента України В.Ф. Януковича інформації щодо набуття законної сили рішення суду про скасування Указу Президента Віктора Ющенка «Про присвоєння Степану Бандері та Роману Шухевичу звання «Герой України».
Можливе скасування Указу про присвоєння звання «Герой України» Степану Бандері та Роману Шухевичу є прямим порушенням Вашої передвиборчої обіцянки про мораторій на ідеологічні питання, які роз’єднують суспільство.
Степан Бандера, Роман Шухевич – видатні постаті 20-століття, які все своє життя поклали на здобуття Україною незалежності і справедливо заслужили високе звання «Герой України». Саме тому Ви, як Президент України, не маєте ні історичного, ні морального, ні юридичного права скасовувати знакові Укази Віктора Ющенка про нагородження видатних синів України та присвоєння звання «Герой України» Степану Бандері й Роману Шухевичу і при цьому не враховувати думку мільйонів українців.
У зв’язку з вищевикладеним, Здолбунівська районна рада просить Вас зайняти виважену державницьку позицію, не розділяти Україну на Схід і Захід і проводити політику, спрямовану на розбудову української державності, яку втілювали в життя Степан Бандера і Роман Шухевич. Необдуманим рішенням можна завдати непоправної шкоди інтересам нашої держави, її міжнародному іміджеві.
Степан Бандера, Роман Шухевич були, є і будуть Героями України, і ніяке скасування указів не порушить цього їхнього статусу. Можливе їх скасування лише сприятиме збуренню громадської думки, призведе до дестабілізації політичної ситуації та розмежування українського суспільства.
Для нас, депутатів Здолбунівської районної ради, воля громади є наказом і спрямовуючим чинником у роботі, а тому ми і надалі докладатимемо зусиль до вшанування визначних дат національно-визвольної боротьби та українських героїв.
Тому просимо Вас не скасовувати Указ Віктора Ющенка про присвоєння звання «Герой України» Степану Бандері та Роману Шухевичу.

Comments are now closed for this entry