Реєстрація статутів територіальних громад сіл, селищ, міст здійснюється районним, міськрайонним управлінням юстиції, а статутів територіальних громад міст обласного значення - відповідним міським управлінням юстиції за заявою встановленого зразка.
Для реєстрації до органу, що її здійснює, разом із заявою подають:
статут територіальної громади села, селища, міста (далі - статут) у 2 примірниках;
рішення представницького органу місцевого самоврядування про затвердження статуту;
протокол пленарного засідання представницького органу місцевого самоврядування, на якому прийнято рішення про реєстрацію статуту;
документ про внесення оплати за реєстрацію.
Документи, що подаються для реєстрації статуту, мають бути оформлені відповідно до вимог чинного законодавства. Орган, що здійснює реєстрацію, не має права вимагати від заявника подання документів, не передбачених законодавством. В разі потреби реєструючий орган перевіряє дані, які містяться в поданих документах.
Заява про реєстрацію статуту розглядається в місячний термін. За результатами розгляду приймається рішення про реєстрацію статуту або відмову в ній. У разі прийняття рішення про реєстрацію статуту, видається свідоцтво про державну реєстрацію статуту територіальної громади. Відомості про реєстрацію орган, що її здійснив, у десятиденний термін подає відповідному органу державної статистики.
Підставою для відмови в реєстрації статуту може бути його невідповідність Конституції та законам України. Орган, що здійснює реєстрацію статуту, надсилає заявникові рішення про відмову в реєстрації не пізніше п’ятиденного терміну після його прийняття. Рішення про відмову у реєстрації статуту може бути оскаржене в судовому порядку.
Про внесення змін до статуту сільський, селищний, міський голова у п’ятиденний термін повідомляє орган, що здійснив реєстрацію статуту.
Микола СЕМЕНЮК,
начальник Здолбунівського районного управління юстиції.

Comments are now closed for this entry