Цьому питанню був присвячений семінар-навчання з головами територіальних громад, який відбувся минулого тижня у кімнаті депутата районної ради

Вступним словом розпочав його голова районної ради В. О. Тимощук.
Чимало цікавого і корисного дізналися учасники семінару із виступу регіонального координатора проекту ЄСПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” Ольги Кашевської. Вона закликала керівників територіальних громад до участі у проекті, що дасть змогу залучити позабюджетні кошти на вирішення багатьох місцевих проблем, поліпшення соціальної інфраструктури підвідомчих територій.
Головний спеціаліст обласного Фонду підтримки житлового будівництва на селі Н. П. Нікітіна ознайомила учасників семінару з програмою “Власний дім”. Завдяки участі у ній органів місцевого самоврядування сільські забудовники мають можливість отримати пільгове кредитування.


Одним із головних шляхів вирішення проблем соціально-економічного розвитку сільських територій, на думку заступника голови райдержадміністрації Р. В. Дрозда, який виступив на семінарі, є наведення ладу в земельних питаннях. Зокрема, не укладаються договори оренди за користування землею, розмір орендної плати не відповідає встановленим нормам. Не всі власники транспортних засобів, надаючи послуги сільським мешканцям, зареєстровані як підприємці, тому й не декларують своїх доходів, а місцеві бюджети втрачають кошти, які б могли служити на користь сільським громадам.
Важливим чинником у розвитку сільських територій є й налагодження сільськогосподарського виробництва. Заготівля у населення лишків сільгосппродукції, створення обслуговуючих кооперативів, державна підтримка тваринництва, вирощування цукрових буряків, забезпечення елітним насінням зернових та інших культур, створення пунктів штучного осіменіння, налагодження побутового обслуговування та ін. - вирішення цих питань, на думку Р. В. Дрозда, дасть суттєву підтримку селу.
На особливостях формування та використання коштів місцевих бюджетів в умовах дії нового Бюджетного кодексу зупинився начальник фінансового управління РДА В. М. Нечипорук. Згідно з цим документом, органам місцевого самоврядування надається більше повноважень у їх фінансово-господарській діяльності. Разом з тим суворішою стала й відповідальність за нецільове використання коштів. Тому Володимир Михайлович закликав керівників територіальних громад бути уважними і слідкувати за бюджетним процесом.
Начальник Здолбунівської ОДПІ Я. В. Верещак поінформувала учасників семінару про заходи щодо підвищення ефективності системи оподаткування. Про встановлення меж населених пунктів, розмежування земель державної та комунальної власності, проведення інвентаризації земель вів мову у своєму виступі начальник управління Держкомзему в районі
В. І. Оліферчук.
Перед присутніми на семінарі-навчанні виступили також в. о. голови правління райспоживспілки О. Б. Солтис-Шолудько, військовий комісар О. П. Ємченко, директор районного центру зайнятості С. М. Бабич, регіональний представник недержавного пенсійного фонду “Резерв Рівненщини”
М. М. Рисюк.
Підсумовуючи роботу семінару, голова райради
В. О. Тимощук відзначив, що вирішення ряду проблем сільських громад неможливе без особистої ініціативи їх керівників. Саме від їх активної позиції, відповідальності перед людьми значною мірою залежить розвиток підвідомчих територій.
Людмила ІВАНОВА.

 

Comments are now closed for this entry