Колективний договір є найважливішим документом у системі нормативного регулювання взаємовідносин між керівництвом (власником) підприємства і працівниками. Він регламентує і встановлює виробничі, трудові та соціально-економічні взаємовідносини між роботодавцем та трудовим колективом і гарантує відповідний захист прав та інтересів працівників.
Управлінням праці та соціального захисту населення райдержадміністрації протягом 2010 року здійснена повідомна реєстрація колективних договорів, змін та доповнень до них на таких підприємствах, установах, організаціях району, як: Здолбунівська музична школа, КП “Здолбунівводоканал”, Здолбунівська дитячо-юнацька спортивна школа, ПАТ “Волинь-Цемент”, ВП “Здолбунівська дистанція сигналізації і зв’язку”, Управління пенсійного фонду України у Здолбунівському районі, Здолбунівський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) , ВП “Локомотивне депо Здолбунів”, ВП “Станція Здолбунів”, Здолбунівська райспоживспілка, ВЗТП Здолбунівської райспоживспілки, підприємство Здолбунівської райспоживспілки “Здолбунівкооп”, Здолбунівський районний будинок культури, дошкільний навчальний заклад “Ладоньки”, Гільчанське споживче товариство, Здолбунівський районний комітет товариства сприяння обороні України, дошкільний навчальний заклад “Чебурашка”, ТзОВ “Комунальних підприємств”, Здолбунівська ЗОШ І ст. №7, дошкільний навчальний заклад “Грайлик”, КП “Здолбунівкомуненергія”, ВАТ “Здолбунів-фармація”, ПП “Компанія Автоленд”, відділ освіти райдержадміністрації, Здолбунівський районний військовий комісаріат, КП “Міське будинкоуправління № 1”, дошкільний навчальний заклад № 5 “Усмішка”, Здолбунівська дитячо-юнацька спортивна школа “Колос”, Маломощаницька ЗОШ І-ІІ ст.
З метою виконання вимог Закону України “Про колективні договори і угоди” звертаємо увагу керівників підприємств, організацій, установ району усіх форм власності на необхідність прискорити роботу з укладення колективних договорів та їх повідомну реєстрацію. Згідно з чинним законодавством, на новоствореному підприємстві колективний договір укладається за ініціативою однієї з сторін протягом трьох місяців після реєстрації юридичної особи (ст. 9 Закону України “Про колективні договори і угоди”). Невиконання вимог щодо укладення колективних договорів тягне за собою адміністративну відповідальность згідно з чинним законодавством.
Зміни і доповнення до колективного договору можуть вноситися протягом всього терміну його дії тільки за взаємною згодою сторін у встановленому ними порядку.
Контроль за виконанням колективного договору здійснюється безпосередньо сторонами, що його уклали. Сторони, що підписали колективний договір не менше двох разів на рік на зборах (конференціях) трудового колективу звітують про його виконання.
Василь СМІРНОВ,
головний спеціаліст управління праці
та соціального захисту населення
райдержадміністрації.

Comments are now closed for this entry