Художній керівник хорового колективу А. В. Шеретюк.

Пісні аматорського народного хору будинку культури цементників завжди притягували до себе вдячних слухачів. Репертуар знаного творчого колективу – різноплановий. Прижилися тут українські народні, козацькі і стрілецькі пісні, є твори сучасних авторів, окреме місце займають пісні на слова Т. Г. Шевченка.
Захотілося ближче познайомитися з керівником хору Антоніною Василівною Шеретюк. Звернувся до директора будинку культури цементників Андрія Бугринця з проханням організувати зустріч з цією творчою і талановитою людиною, яка на царині культури працює ось уже 30 років. І така зустріч відбулася якраз напередодні ювілею пані Антоніни.


В її дитинстві, як і у багатьох, хто любив пісню, було багато цікавих сторінок життя. Прості трудівники-батьки прагнули дати добру освіту дочці, розвинути її музичне обдарування. Були перші досягнення, перемоги на конкурсах юних виконавців, на фестивалях, художніх олімпіадах у рідному Здолбунові. Були виступи на обласних сценах. Пам’ятає Антоніна Шеретюк і перші свої гастролі у Київ. До речі, любов до пісні прищепила мати, Надія (на жаль, покійна). Справжня пісенна діяльність почалася після навчання у Рівненському інституті культури. Принесло популярність їй тріо “Небо Вкраїни”, з яким була на гастролях навіть за кордоном.
Розмірковуючи над репертуаром народного хору, я дійшов висновку, що його успіхові великою мірою сприяє вимоглива праця художнього керівника А. Шеретюк. Саме завдяки їй колектив добився значних успіхів не лише на місцевій сцені, але й за межами району, області.
Сьогодні і на телебаченні, і на популярних радіоканалах взяли гору виконавці, які відверто розбещують слухачів, пропагують тюремний “блатняк” під примітивну музику. Навіть пристойна зарубіжна ритміка відійшла на задній план. Музично-інформаційне поле катастрофічно звужене для народу непомірними цінами на справжнє мистецтво. Майже немає концертів, де присутнє живе натхненне виконання сучасної пісні. Суцільна “фанера” з високими званнями та регаліями за величезні гроші заполонила й без того куций інтелектуально-мистецький простір.
Крізь цей духовний туман Антоніна Шеретюк з піснями і своїм колективом пробивається, як сонячний промінець. Аудиторія земляків для неї завжди була і є близькою та найдорожчою. Своєю творчістю, як художній керівник, пані Антоніна задає такий духовний тон, який залишає простій людині, пересічному слухачеві якусь надію. Вражає величезна позитивна енергетика хору, якою чудово володіють майже всі його учасники. В душевних піснях гостро відчувається глибоке коріння творчої людини, її любов до рідного краю, до своїх земляків.
Євген Шилан.
Фото автора.

 

Comments are now closed for this entry