Спливають літа, але непідвладними часу залишаються одвічні істини - потреба у милосерді, людяність, взаємодопомога, співчуття. Майже півтора століття уособлює ці ідеали Міжнародний рух Червоного Хреста та Червоного Півмісяця, гідне місце в якому посідає Червоний Хрест України.      Створений дев‘яносто один рік тому, за часів Української Народної Республіки, він відіграє дедалі помітнішу роль у розбудові нашої держави. Нині перед червонохрестівцями стоять відповідальні завдання. Це співпраця з державою задля приборкання епідемій туберкульозу і СНІДу; участь у патріотичному русі дарувальників крові; влаштування долі безпритульних дітей і надання медико-соціальної допомоги найвразливішим верствам суспільства.
     Український Червоний Хрест у своїй практичній діяльності реалізовує цільові комплексні програми, зокрема з надання допомоги самотнім громадянам похилого віку, інвалідам, багатодітним сім‘ям. Це особливо актуально в теперішньому світі, що стає дедалі жорстокішим і в якому так бракує милосердя, чуйності і уваги до людини. Хто заперечить, що жити сьогодні важко, - від економічного хаосу, щоденного зростання цін на харчові продукти, медикаменти, непередбачуваності завтрашнього дня?  
Районна організація Товариства Червоного Хреста України, в складі якої активно діють первинні осередки загальноосвітніх шкіл, дитячих дошкільних закладів, медичних установ, закладів культури, промислових і сільськогосподарських підприємств, працює над виконанням 10 довгострокових цільових програм, спрямованих на поліпшення життя населення, веде пропаганду донорства крові, здійснює роботу з профілактики інфекційних захворювань, навчання з надання першої медичної допомоги та догляду за хворими вдома, утвердження здорового способу життя. У минулому році розпочалась реалізація нових червонохресних програм “Запобігання пташиному грипу” і “Досліджуючи міжнародне гуманітарне право”. 
     В патронажній службі РО ТЧХУ працюють 6 медсестер, які надають медико-соціальну допомогу понад 400 одиноким літнім людям, інвалідам війни, праці, дитинства. Медсестри В. В. Царенюк, А. М. Петращук, М. М. Кравчук і в негоду, і у вихідні дні поспішають до хворих, щоб надати медичну допомогу та психологічну підтримку. Вже у першому кварталі цього року стаціонарна допомога вдома була надана 264 хворим. Крім того, отримали матеріальну, соціальну та психологічну допомогу 69 чоловік, забезпечено медикаментами (на суму 367 грн.) пункти першої допомоги в селах Новий Світ та Святе.
     Але слід зазначити, що навряд чи районна організація Товариства Червоного Хреста України змогла б самотужки вирішити всі питання, пов‘язані з наданням соціальної, матеріальної допомоги незахищеним верствам населення, без конкретної підтримки РДА, районної та міської рад, благодійників, волонтерів, без усіх добрих і милосердних громадян нашого району. Своєю активною позицією та діяльністю районна організація Товариства Червоного Хреста України і надалі сприятиме формуванню громадської думки на користь милосердя, виховуватиме у серцях співвітчизників, і передусім у молодого покоління, чуйність і небайдужість до стражденних.
Володимир БОРОДІЙ,
голова районної організації
Товариства Червоного
Хреста України.

Comments are now closed for this entry