Розпочинаючи відлік нового року, ми, зазвичай, озираємося назад, щоб оцінити те, що відбулося, підбити підсумки і визначитися з тим, що ж планувати на найближче майбутнє. Нелегким був 2010-й для країни і кожного з нас як у економічному, соціальному, так і політичному сенсі. Нелегким обіцяє бути і 2011-ий рік.
Проаналізувати досягнення і труднощі, а також поділитися думками щодо перспектив нового року ми попросили голову Здолбунівської райдержадміністрації М. П. ЄВЧУКА.

 

- Миколо Павловичу, ви вже вісім місяців очолюєте Здолбунівську райдержадміністрацію. Як оцінюєте зроблене за цей час? Охарактеризуйте, будь ласка, динаміку соціально-економічного розвитку району.
- Ці вісім місяців ознаменувались напруженою працею. За цей період вже є певні здобутки. Нам вдалося освоїти понад 900 тис. грн. для добудови Будеразької ЗОШ І-ІІІ ст., зробити вікна, влаштувати теплоізоляцію, закінчити вертикальне планування. На капітальні ремонти закладів освіти використано близько 873 тис. грн., за рахунок яких здійснено реконструкцію котелень у Копитківській ЗОШ І-ІІІ ст. і Новосілківській ЗОШ І-ІІ ст., проведено ремонт у Спасівській та Бущанській, частково у Ступнівській ЗОШ І-ІІІ ст., замінено котли в школі с. Глинськ та поставлено енергозберігаючі вікна в загальноосвітніх закладах сіл Буща та Кунин. Зовсім нещодавно провели каналізацію в ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 м. Здолбунова, плануємо найближчим часом завершити ремонт спортивного залу в Дерманській гімназії.
Загалом хочу зазначити, якщо ми й далі працюватимемо в такому темпі, то у 2011 році повністю завершимо будівництво Будеразької школи і 1-е вересня нинішнього року діти зустрічатимуть в новому приміщенні. У 2012 році маємо добудувати і Миротинську ЗОШ І-ІІ ст.
У 2010 році нам також вдалось заздалегідь підготуватись і до опалювального сезону, а тому він розпочався навіть раніше, ніж передбачено. Робота щодо ефективного вирішення комунальних проблем триває.
- З огляду на прийнятий на цей рік державний бюджет, новий Податковий кодекс, проведення адміністративної реформи, очікується, що 2011 рік буде нелегким. Чи готова районна влада до таких труднощів? Як можуть вплинуть вони на вирішення поставлених завдань?
- Районна влада готова до будь-яких труднощів. Легко тільки тому, хто нічого не робить. Знаємо, що буде важко, але працюватимемо в повну силу і наполегливо будемо прагнути втілити в життя все задумане. Варто шукати шляхи для ефективної роботи, а не причини для її невиконання.
- Чи допоможе проведення адміністративної реформи подоланню двовладдя в Україні, яке, на думку багатьох, існує з початку її незалежності?
- Чесно кажучи, на прикладі нашого району я не бачу жодних проблем з двовладдям. З районною радою у нас склались досить конструктивні відносини, є взаєморозуміння та взаємопідтримка. А тому я можу констатувати лише одне: у нас немає двовладдя, у нас є влада, обов’язок якої вирішувати нагальні проблеми району, покращувати добробут громадян, зміцнювати їх соціальний захист, дбати про сприятливий економічний та суспільний клімат в регіоні, а не ділити повноваження. Бо людям потрібні результати, а не спортивна гра “перетягування каната”.
- Останнім часом обласна влада впроваджує багато ініціатив у різних галузях. Зокрема, наступний рік оголошено роком сільських доріг, в зв’язку з чим розробляється відповідна програма. Згідно з проектом Угоди регіонального розвитку Рівненщини на 2010-2013 рр. передбачені спорудження та реконструкція освітніх закладів, розвиток матеріально-технічної бази медзакладів. У сфері культури – це реалізація концепції «Західна Брама», є й цікаві спортивні задуми. Як ці плани втілюватимуться в життя на прикладі нашого району?
- Справді, дуже добре, що 2011-ий рік стане роком саме сільських доріг, адже це дійсно болюча проблема і для нашого району. Хочу наголосити, що на місцях оцінювати стан доріг, визначати фронт робіт набагато простіше й ефективніше, тому сільським головам потрібно ініціативніше окреслювати проблеми. Там, де сільські голови подали свої пропозиції щодо покращення стану доріг, їх ремонту - там будуть наше найповніше сприяння і допомога. Зразком у вирішенні цього питання може служити приклад Дерманської Першої сільської ради. Заплановано та виділено кошти на ремонт однієї дороги, але завдяки сільському голові Андрощук Л. П. вдалося відремонтувати аж три, визначивши найпроблемніші для села.
Для оптимізації діяльності ФАПів та сільських амбулаторій переводимо їх під патронат районної лікарні. Централізоване управління дасть змогу якісніше організувати надання медичних послуг сільським жителям.
Акцент у 2010-му, як зрештою планується й на наступні роки, зроблено і на популяризацію здорового способу життя. “Сімейні перегони”, в які активно включився і наш район, - це справді принципово нова форма організації сімейного дозвілля, адже, напевно, в області, і районі зокрема, небагато сімей активно відпочивають разом чи беруть участь у спортивних заходах. В рамках реалізації концепції «Західна Брама» плануємо вдосконалити і роботу КДК. Проємно відзначити, що наші культурно-дозвіллєві комплекси є одними з кращих в області.
- У державній кадровій політиці намітилися нові тенденції. Як ви оцінюєте нинішній кадровий потенціал райдержадміністрації?
- Хочу сказати, що для реалізації намічених планів необхідна сформована команда однодумців, адже, як кажуть, один у полі - не воїн. На моє глибоке переконання, кадровий потенціал потрібно плекати ще зі шкільної лави, адже державними службовцями не народжуються. Виконувати їх функції можуть і вміють далеко не всі. Тут мало досвіду й професіоналізму, тут потрібен, насамперед, високий рівень відповідальності, чесності й бажання відстоювати інтереси громадян. Скажу відверто, що з нинішнім кадровим складом адміністрації (за невеликим винятком) я, образно кажучи, в розвідку пішов би.
- Який стан інвестиційного середовища на Здолбунівщині? Назвіть, будь ласка, найвдаліші інвестиційні проекти, впроваджені в районі?
- Рівень залучення інвестицій в нашому районі ще справді недостатній, хоча для діючих бізнес-проектів створено найсприятливіший клімат. Зокрема, ПАТ “Волинь-Цемент” 2010 року інвестувало 140 млн. гривень у модернізацію виробництва цементу. Продукція підприємства вже є досить конкурентоздатною. Мав хороші плани і завод будівельних матеріалів, але у зв’язку з кризою тут призупинено будівництво нової лінії з випуску цегли. Проте, я сподіваюсь, що нинішній рік стане переломним у подоланні кризових явищ і нам таки вдасться відновити провідну для Здолбунівщини будівельну галузь.
- Миколо Павловичу, ви проводите прийоми громадян. Що турбує людей, з якими питаннями вони найчастіше звертаються?
- Все ще залишаються актуальними для жителів району земельні питання, надання матеріальної допомоги, працевлаштування, хвилює людей і стан доріг. В міру можливостей ці питання вирішуються. Проте зазначу, що нерідко єдиним прагненням людини, яка приходить на прийом, є бажання, щоб її просто вислухали. Відтак, робота з людьми – це все-таки найважча робота, вона потребує великого терпіння, такту, вміння співчувати і перейматися проблемами ближнього.
- Що хотіли б побажати жителям району в новому році та напередодні Різдвяних свят?
- Озирнувшись назад, можна сміливо сказати, що 2010-ий рік був прожитий недарма. Цей рік був насичений подіями, напруженою працею, глибоким змістом та звершеннями. Він подарував нам радість зустрічей й відкриттів, перемог і досягнень.Рік, що минув, збагатив нас новим досвідом, згуртував і дав нам можливість не лише вистояти, а й створити нові умови для подальшого розвитку.
У новому році бажаю кожному жителеві району віри в себе і в процвітання нашої країни. Кожній оселі – добробуту і миру, кожній людині - любові й добра. Веселих всім Різдвяних свят!
Інтерв’ю взяла
Людмила ВАСЮК.

Comments are now closed for this entry