Про це було оголошено на другій сесії районної ради шостого скликання, яка відбулася 23 грудня 2010 року

Але перед цим депутати розглянули майже три десятки важливих для забезпечення життєдіяльності району питань. При цьому працювали по-діловому і злагоджено.
На самому початку сесії голова районної ради В. О. Тимощук вручив Копитківському сільському голові М. Д. Фішер Подяку обласної ради, якою вона нагороджена за сумлінне виконання службових обов’язків, відстоювання інтересів громади, особистий внесок у становлення і розвиток місцевого самоврядування та з нагоди Дня місцевого самоврядування. Василь Олексійович вручив також Почесну грамоту районної ради та райдержадміністрації Дерманському Першому сільському голові Л. П. Андрощук за перемогу у районному конкурсі “Найкращий лідер самоврядної громади” у номінації “Управлінська і правова культура”.


Зважаючи на значну кількість питань порядку денного, які в більшості розглядалися на постійних комісіях і на президії районної ради, депутати погодилися з пропозицією не заслуховувати по кожному з них інформації посадових осіб, а обмежилися тим, що задавали їм запитання щодо найгостріших проблем.
Так, депутати оперативно розглянули хід виконання ряду районних програм, затвердили нові, внесли зміни до районного бюджету на 2010 рік, погодили передачу в оперативне управління Мізоцькій селищній раді приміщення Озерківської ЗОШ І ст. під дитячий дошкільний заклад та передачу позашкільних закладів Здолбунова з комунальної власності міста у комунальну власність району, оскільки ці установи в новому році фінансуватимуться через відділ освіти, та ін.
В ході розгляду питання про затвердження програми запобігання виникненню лісових і торфяних пожеж та забезпечення їх активного гасіння постало й питання ефективності роботи пожежної служби, зокрема Мізоцької частини, на утримання якої з районного бюджету щорічно виділяються значні кошти. Як зазначив депутат Ф. О. Єфімчук, через несправне спорядження нещодавно пожежним не вдалося ліквідувати пожежу в с. Дермані Другому, внаслідок чого будинок згорів. Як зазначив голова районної ради В. О. Тимощук, питання можливості передачі Мізоцької частини на баланс Міністерства надзвичайних ситуацій піднімалося неодноразово, були звернення до різних інстанцій. Проте відповідь завжди була негативною. Депутати вирішили при формуванні бюджету на 2011 рік передбачити видатки на спорядження Мізоцькій пожежній частині.
Чіткі роз’яснення дали голова райради, а також начальник управління економіки РДА В. В. Бухало присутнім в залі, зокрема сільським головам, щодо питання передачі закладів охорони здоров’я, які перебувають у комунальній власності територіальних громад сільських та селищної рад, у спільну власність територіальних громад району, оскільки, згідно з Бюджетним кодексом, з 1 січня 2011 р. фінансування сільських ФАПів та лікарських амбулаторій здійснюватиметься з районного бюджету. А тому на сесіях сільських рад необхідно прийняти рішення про надання згоди на таку передачу.
Гострою проблемою для нашого району тривалий час залишається питання стану доріг. З приводу цього начальнику філії “Здолбунівський райавтодор” І. М. Левицькому довелося на сесії відповідати на ряд запитань та критичних зауважень депутатів. Зокрема, вони цікавилися найближчими перспективами будівництва доріг на Святе, Підгайне, Глинськ-П’ятигори-Орестів, центральної вулиці у с. Здовбиця та ін. Найголовнішою серед причин, через які не вирішується проблема ремонту та будівництва автошляхів, є відсутність фінансування.
Гарячу дискусію викликало у сесійній залі питання про надання згоди на здачу в оренду приміщення Здолбунівської дитячо-юнацької спортивної школи, яке нині не використовується за призначенням, оскільки з десяток років перебуває у напівзруйнованому стані. До того ж, на нього немає відповідних документів — державного акту на землю, свідоцтва про право власності. Сама ж ДЮСШ знаходиться в орендованому приміщенні колишнього училища № 3 по вул. Старомильській. Сподіватися, що найближчим часом знайдуться бюджетні кошти на відновлення зруйнованої будівлі, марно. Тому, на думку деяких депутатів, доречніше було б віддати її в оренду і дати можливість тому, хто виграє конкурс, створити належні умови для проведення тренувальних занять спортсменів. Інші ж депутати вважають, що здача в оренду призведе до подальшого викупу приміщення школи, що права займатися в ній вихованці школи не матимуть, що такі дії не в інтересах громади і потрібно шукати інші шляхи для вирішення цієї проблеми. Свої думки з приводу цього питання висловили депутати обласної ради Н. С. Путіліна, Й. В. Гаврищак, О. М. Андріюк, депутати районної ради О. Є. Дацюк, О. О. Панасюк, В. О. Тимощук, М. П. Євчук,
Я. Р. Мельник, О. П. Бухало, В. М. Карпетченко, В. М. Бондарчук, О. В. Колінько, В. А. Балабат та ін. В цілому ж усі погодилися з тим, що питання це належно не підготовлене. Було вирішено його всебічно вивчити, із залученням компетентних фахівців розробити умови конкурсу, які будуть розглянуті на всіх постійних комісіях, і лише тоді винести на розгляд сесії.
Під час сесійного засіданя голова райради ознайомив присутніх із депутатськими запитами та зверненнями, які направлені для розгляду у відповідні інстанції. Також на сесії було оголошено про перехід в опозицію депутатських фракцій “Свобода” (три депутати) та “Фронт Змін” (один депутат).
* * *
30 грудня відбулася третя сесія районної ради 6-го скликання, на якій депутати проголосували за внесення змін до районного бюджету на 2010 р.
Людмила ВАСЮК. 

 

Comments are now closed for this entry