Якщо ви купили ялинку загодя - зберігайте її на холоді. Перед тим, як внести у тепле приміщення, потримайте її кілька годин у холодному місці.
Щоб опали сухі голки, постукайте стовбуром ялинки по підлозі.
Якщо ялинка зберігається на морозі, днів за два до встановлення поставте стовбур у відро з водою і додайте 3-4 ст. л. гліцерину.
Щоб ялинка якнайдовше не осипалася, рекомендують встановлювати її у відро з вологим піском. Це - ідеальний варіант. Пісок має бути досить чистим. На відро піску слід додати приблизно літр води, у якій розчиніть трохи гліцерину або желатину, або ж таблетку аспірину плюс 2 ст. л. цукру. Ялинку слід ставити таким чином, щоб нижня частина стовбура була вкрита мокрим піском не менш ніж 20 сантиметрів. Пісок поливайте через 1-2 дні. Як варіант можна використовувати відро чи бак з водою. У воду варто додати половину чайної ложки лимонної кислоти, ложку желатину та трохи товченої крейди. І, нарешті, можна просто обгорнути стовбур у місці зрубу вологою ганчіркою, яку слід періодично змочувати.
Хоч який би спосіб ви використовували - знизу стовбур дерева слід очистити на 8-10 см від кори, обстругати його гострим ножем, щоб відкрити свіжі пори. Гілочки ялинки час від часу обприскуйте з пульверизатора, це допоможе деревцю довше зберегти свіжість.

Comments are now closed for this entry