Цьогоріч до новорічно-різдвяних свят лісівники області виростили більше мільйона ялинок та сосонок. Придбати їх можна у будь-якому лісогосподарському підприємстві Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства.
Ялиночка до метра заввишки коштуватиме в середньому 20-30 грн, 1-2 метра - 30-40 грн., 2-3 метра - 40-60 грн., сосна, відповідно, на 5 грн. дешевше.
В лісгоспах, розташованих на півдні області переважають плантації з головною породою ялини звичайної, на півночі - сосни. Загалом плантації новорічних дерев на Рівненщині займають 557 га, на них висаджено 3 млн. 700 саджанців. Зокрема цьогоріч було було висаджено 42 га нових насаджень.
Водночас лісівники попереджають охочих отримати ялинку задарма, що за самовільні рубки передбачене покарання штрафом в розмірі від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85-170 грн.), а також відшкодування заподіяної лісу шкоди. Її розмір вираховується відповідно до товщини стовбура нелегально зрубаного дерева і може сягати від 173 до 1607 гривень.
З крадіями боротимуться спеціальні рейдові бригади, до складу яких ввійдуть працівники лісівної охорони, представники МВС та Мінприроди України.
Отож, щоб не зіпсувати собі свято, купуйте новорічні ялинки, які мають відповідне відпускне клеймо, а продавці - необхідні документи.
За повідомленням прес-служби
Рівненського
облуправління лісового
та мисливського
господарства.

Comments are now closed for this entry