минулого тижня Здолбунів відвідали голландці

 

Головний лікар Здолбунівської ЦРЛ Іван Ярославович Зима
з делегацією голландських благодійників. 

     До делегації іноземців увійшли члени релігійної благодійної організації (реформаторської церкви Голландії) та голландського Червоного Хреста. Гості ознайомились з діяльністю Здолбунівської ЦРЛ: побували у терапевтичному, дитячому та інших відділеннях закладу, зустрілися з його працівниками і керівництвом. Голландці передали лікарні гуманітарну допомогу - медикаменти, спеціальну центрифугу для лабораторії, привезли в подарунок і автомобіль для швидкої, але він поки що перебуває на митному контролі.

     Власне, саме доброчинна діяльність, зокрема в медичній галузі, і є основною причиною візитів голландських благодійників у нашу країну. Прагнучи допомогти, вони вже здійснили чимало корисних справ. Наприклад, починаючи з 2003-го (коли започаткували спеціальний медичний благодійний проект), команда голландців-добровольців щороку приїжджає в Мирогощанський інтернат для дітей з синдромом Дауна і за свої кошти власноруч здійснює ремонт приміщень. У 2002 р. українські діти відпочивали в Голландії. Крім того, під час кожного візиту в Україну голландці в подарунок медичним закладам привозять ліки та обладнання.
     У Здолбунові представники голландської релігійної благодійної організації теж побували не вперше. Вони вже відвідували місцевий будинок-інтернат для людей похилого віку та інвалідів. Окрім передачі гуманітарної допомоги, там реалізовувався ще один напрям двосторонньої співпраці - обмін практичним досвідом догляду за хворими голландських і українських медичних сестер.
     Зв‘язок із нашим містом голландці підтримують через релігійну громаду євангельських християн-баптистів (пастор Михайло Назарук). Як відзначають іноземці, з нашими людьми вони працюють на взаємодовірі і сподіваються, що й далі спільна робота буде успішною. Хоча деякі моменти нашого життя, як от стан доріг, організація медичної галузі, труднощі, що виникли на митниці, їх вразили не дуже приємно.
     - В Голландії запроваджена система медичного страхування і застосовується принципово інший підхід до лікування та обслуговування хворих, а це дало можливість убезпечити наших людей від проблем, з якими стикаються ваші співвітчизники, - зазначила наприкінці розмови голова іноземної делегації, президент голландської релігійно-благодійної організації, лікар-кардіолог за фахом.
Ольга Якубчик.
Фото автора.

 

 

Comments are now closed for this entry