Сьогодні неможливо уявити собі життя громадян або розвиток будь-якої галузі народного господарства без електричної енергії.
Символічно, що саме взимку, коли всі особливо потребують затишку в домівках, служителі енергії, вершителі світла і тепла відзначають своє професійне свято. Напередодні Дня енергетика наш кореспондент зустрівся з начальником Здолбунівського відділення ЗАТ “Ей-І-Ес Рівнеенерго” О. В. ВАЩУКОМ і попросив відповісти на кілька запитань.

- Шановний Олександре Вікторовичу, які позитивні зміни в роботі колективу підприємства ви відзначили б за останній рік? Чи здійснюється модернізація виробничого процесу?
- Енергетична галузь є однією з базових у розвитку економіки як держави, так і району зокрема. Основним пріоритетом діяльності Здолбунівської дільниці ЗАТ “Ей-І-Ес Рівнеенерго” є стабільне та якісне електропостачання всіх підприємств, державних установ та кожного споживача електричної енергії нашого району.


Впродовж 2010 року, незважаючи на економічні труднощі, нам вдалося досягти вагомих успіхів у розвитку та модернізації електрообладнання та мереж. Проведено капітальні ремонти повітряних ліній 10/6/0,4 Кв протяжністю 73,25 км та 22 трансформаторних підстанцій. Реконструйовано лінію електропередач в с. Івачків, а це повна заміна 6,5 км ліній, які відпрацювали свій ресурс.
- Які труднощі виникають в роботі? Як вдається їх долати?
- Так, певні проблеми є. Сьогодні побутовий споживач не той, що був декілька років тому. Люди стали жити заможніше, використовують багато добротної побутової техніки, яка потребує використання додаткових потужностей в споживанні електроенергії. Почастішали випадки несанкціонованого підключення електрообігрівальних приладів, які призводять до перевантаження мережі, а часто і до аварійних ситуацій. Але ці проблеми намагаємося вирішувати.
- Чи підвищаться ціни на електроенергію в наступному році?
- Хочу зазначити, що тарифи на електроенергію, відповідно до законодавства України, віднесено до регульованих державою. Тому невірною є думка споживачів, що енергопостачальне підприємство самостійно встановлює і змінює ціни на електроенергію. Тарифи на постачання електроенергії встановлюються виключно уповноваженими державними органами.
Електрична енергія за визначенням, даним у законодавстві, є специфічним різновидом товару, особливістю якого є те, що він споживається у момент виробництва. На жаль, деякі споживачі не вважають за необхідне оплачувати отриману електроенергію, накопичують заборгованість і згадують про тих, хто забезпечує їх цим благом цивілізації лише тоді, коли в їх помешканні зникає світло і тепло. Адже, як і будь-який інший постачальник продукції, ЗАТ “Ей-І-Ес Рівненерго” у визначеному порядку вправі припинити постачання товару споживачу, який невчасно чи не повністю сплачує за отриману електроенергію.
Слід пам’ятати, що галузь виробництва та передачі електроенергії є стратегічною для держави. За кожним кіловатом виробленої та переданої енергії стоять сотні тисяч працівників енергетичної галузі, а своєчасна та повна оплата за цей товар є подякою за їх нелегку, цілодобову працю.
- Хто з працівників підприємства найкраще справляється із своїми обов’язками, є прикладом для інших?
- Таких чимало. Але окремо слід відзначити майстра Мізоцької експлуатаційної дільниці Ігоря Мосійчука, електромонтера з експлуатації електролічильників Василя Колесника, майстра з обслуговування підстанцій Миколу Ковальчука, машиніста бурокранової установки Володимира Рибака, фахівців з обслуговування споживачів Оксану Полінчук та Ганну Гребенюк, фахівця по договорах Наталію Єдинчук.
Користуючись нагодою, хочу привітати колектив нашого підприємства з наступаючим професійним святом – Днем енергетика. Бажаю усім міцного здоров’я, щастя, успіхів у трудовій діяльності та здійснення всіх творчих задумів і планів.
Спілкувалась
Людмила ВАСЮК. 

 

Comments are now closed for this entry