В. І. ДРАКА.

14 грудня в Україні вшановували учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. До когорти цих мужніх і безстрашних людей належить і Василь Іванович Драка. Двадцятирічним юнаком прибув він у 1986 році у Здолбунів, де мешкає з сім’єю і донині. Того ж року, пам’ятного страшною аварією на ЧАЕС, за розпорядженням УМВС України в Рівненській області був командирований в управління внутрішніх справ Київського облвиконкому. Проходив службу на посаді заступника начальника сьомого караулу в с. Паришев Чорнобильського району, що входить до 30-кілометрової зони відчуження ЧАЕС. Цей караул у складі 14 чоловік здійснював цілодобове патрулювання у названому та кількох прилеглих населених пунктах, слідкуючи за тим, аби ніхто не розкрадав майна громадян, які покинули ці села. Замість запланованого місячного відрядження Василь Іванович знаходився на забрудненій радіацією території три місяці і десять днів. Труднощі, перенесені в той час, загартували молодого ліквідатора, навчили бути стійким, витривалим, відважним, а досвід, набутий ще тоді, знадобився і в подальшій роботі.


Починаючи з 1987 року, В. І. Драка працював на різних посадах у Здолбунівському РВ УМВС, був командиром відділення патрульно-постової служби, працював у секторі карного розшуку, а з 2000 по 2003 – на посаді першого заступника начальника райвідділу.
Таких, як Василь Іванович, були сотні. Молоді, здорові, вони жертвували собою заради майбутнього, заради нас. Вони добре знали, на що йдуть. Та обов’язок був понад усе. І ми перед ними в неоціненному боргу.
Сергій КРИСА,
заступник начальника –
начальник МГБ Здолбунівського РВ УМВС, майор міліції.

 

Comments are now closed for this entry