працює нині районна організація Товариства Червоного Хреста України

Про підсумки і перспективи її подальшої роботи йшлося на нещодавньому засіданні правління організації. Проходило воно у робочому, діловому режимі. Затвердивши порядок денний та регламент виступів, учасники засідання заслухали доповідь голови РО ТЧХУ М. М. Бєлікової «Про стан роботи Здолбунівської районної організації Товариства Червоного Хреста України по наданню медико-соціальної, профілактичної, побутової і матеріальної допомоги та психологічної підтримки найбільш соціально незахищеним верствам населення». У ній Марія Михайлівна проаналізувала зроблене і те, над чим червонохрестівцям ще потрібно попрацювати.
Як зазначила М. М. Бєлікова, нині для надання медико-соціальної допомоги в РО ТЧХУ діє служба милосердя, в якій трудяться 6 патронажних медсестер, 4 у м. Здолбунові по 1 у с. Дермань та сел. Мізоч. За 11 місяців ц. р. допомога була надана 786 громадянам, майже половина з яких прикуті до ліжка чи ледь пересуваються. Працівники служби милосердя за вказаний період здійснили 10099 відвідувань цих людей і надали їм 18203 медичні та 614 соціально-побутових послуг. Крім того, було організовано 190 консультацій лікарів, червонохрестівською пересувною лабораторією обстежено 165 чоловік.


Значна увага РО ТЧХУ приділялась і організації профілактики серед молоді туберкульозу, ВІЛ/СНІДу, шкідливих звичок, наркоманії. Зокрема, у співпраці з освітянами, працівниками культури, ЗМІ, ДАІ, РАГСу, представниками громадських організацій, районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді було проведено місячник боротьби з ВІЛ/СНІДом. Під час нього відбулись тематичні масові заходи, розповсюджувались інформаційні листівки, організовувались перегляди відеофільмів тощо. Крім того, питання висвітлення теми боротьби із ВІЛ/СНІДом розглядалось і під час координаційної наради РДА за участю представників райСЕС, медичних закладів, органів внутрішніх справ, відділу освіти та РЦ СССДМ.
Результативною є і широка пропаганда червонохрестівцями донорського руху, наголосила голова М. М. Бєлікова. Хоча більшість людей все ж здають кров одноразово, за нагальною потребою — родичам чи односельцям.
Для надання соціально незахищеним верствам населення побутово-матеріальної допомоги при РО ТЧХУ створено діючий банк одягу. Ним вже скористалися 237 осіб. Також для підопічних Червоного Хреста цьогоріч були зібрані пакети продуктових наборів. Такі було надано 58 людям.
Активно долучились мешканці району до зініційованого обласною організацією ТЧХУ місячника «Милосердя», зібравши 2,5 тонни картоплі для постраждалих від повені жителів Закарпатської та Чернівецької областей.
Поступово відроджується в районі молодіжно-волонтерський рух, основними напрямками діяльності якого є пропаганда здорового способу життя, боротьба з наркоманією та створення волонтерської групи для роботи в місцях катастроф і надзвичайних ситуацій.
В обговоренні доповіді, висвітливши наболілі проблеми організації надання допомоги соціально незахищеним громадянам та висловивши свої пропозиції щодо шляхів їх розв'язання, виступили головний лікар Мізоцької районної лікарні П. І. Хаврук, Гільчанської лікарської амбулаторії Р. Б. Грицак, Будеразької лікарської амбулаторії О. С. Яріш, представник молодіжної волонтерської групи О. В. Ботарьов. З проектом постанови засідання правління РО ТЧХУ присутніх ознайомила патронажна медсестра М. Р. Мельник.
У документі серед іншого зазначено й те, що РО ТЧХУ й надалі провадимите свою діяльність на засадах гуманізму, милосердя і доброчинності, продовжуючи добрі традиції і розвиваючи нові напрямки діяльності. Вже найближчим часом червонохрестівці планують активізувати співпрацю із районним центром зайнятості та ветеранськими організаціями, а також залучення до благодійності представників комерційних і приватних бізнесових структур.
Ольга ЯКУБЧИК.

 

Comments are now closed for this entry