Професійно-технічна освіта розвивається, постійно з’являються нові можливості для її вдосконалення. Як сучасний навчальний заклад, Здолбунівський професійний ліцей залізничного транспорту теж не лишається осторонь нових тенденцій. Одним із напрямків суспільного розвитку освіти, що дає можливість обміну досвідом, сучасними технологіями, методами навчання, є міжнародна співпраця навчальних закладів. Значну увагу її налагодженню приділяють у Здолбунівському ПЛЗТ.

     Наприкінці лютого для ознайомлення з матеріально-технічною базою ліцею, його учнівським та педагогічним колективами і створення проекту договору про міжнародну співпрацю до закладу завітав директор Брестського державного професійного ліцею залізничного транспорту Ф. Г. Силюк. Відбулися зустрічі з колективом, методичне засідання адміністрації ліцею за участю заступника начальника управління освіти і науки Рівненської ОДА, начальника відділу професійно-технічної і вищої освіти 
     П. М. Коржевського. Обговорювались питання щодо договору та подальшої співпраці навчальних закладів, які передбачають взаємний обмін учнями та викладачами, розширення і поглиблення знань з історії культури українського та білоруського народів, організацію позаурочних заходів і спортивних змагань, обмін досвідом з проблем сучасної молоді, проведення профорієнтаційної роботи серед молоді, вивчення і узагальнення досвіду професійної підготовки молодих спеціалістів у навчальних професійно-технічних закладах.
     А вже 2 квітня ц. р. у місті Бресті був підписаний остаточний варіант договору про міжнародну співпрацю між Здолбунівським професійним ліцеєм залізничного транспорту та ЗО “Брестський державний професійний ліцей залізничного транспорту”. Українську сторону представляли Генеральний консул України в м. Бресті І. І. Баранчик, заступник начальника обласного управління, начальник відділу професійно-технічної і вищої освіти П. М. Коржевський та директор Здолбунівського ПЛЗТ Р. І. Шевчук. Представниками республіки Білорусь були начальник управління освіти Брестського облвикомкому та директор Брестського ДПЛЗТ Ф. Г. Силюк. 
     Крім українських та білоруських представників, на підписанні договору була присутня делегація республіки Польща на чолі з директором об’єднання шкіл ім. Владислава Станіслава Реймонта в Малашевічах Мічеславом Романюком. На травень українська делегація отримала запрошення у Польщу для підписання договору з польським навчальним закладом. До кінця навчального року планується підписання тристоронньої угоди між навчальними закладами залізничного профілю України, Білорусі та Польщі.
     У польській професійній школі, як і в Здолбунівському ліцеї, велика увага приділяється розвитку художньої самодіяльності. Отож підписання такого роду документів дасть можливість учням Здолбунівського ліцею у рамках освітніх програм відвідувати навчальні заклади Білорусії та Польщі. Ліцеїсти зможуть не лише ознайомитися з культурами інших держав, а й продемонструвати свої таланти, показати традиції українського народу.
     Співпраця міжнародного рівня сприятиме розвитку інтересу учнів до культурно-масової роботи та підніме на вищий щабель їх морально-естетичне виховання.
Наталія ПОЛІЩУК,
заступник директора 
Здолбунівського ПЛЗТ 
з виховної роботи.

Comments are now closed for this entry