На території Уїздецької сільської ради налічується 870 дворів і проживає 1546 чоловік. Сюди входять села Уїздці, Кунин і Коршів. З 2002 року посаду сільського голови
обіймає Олександр Миколайович Стернійчук. За освітою вчитель. Тривалий час працював директором Уїздецької загальноосвітньої школи. Цьогоріч мешканці сіл знову обрали його сільським головою. Бо він – чуйна і порядна людина, завоював повагу односельців давно і завдяки цьому щоразу перемагає своїх конкурентів з великим відривом.
Напередодні Дня місцевого самоврядування наш кореспондент зустрівся з Олександром Миколайовичем і попросив його поділитися досвідом роботи, розповісти, що вдалося протягом двох скликань зробити для сільської громади. Йому слово.

- Спершу я хочу подякувати жителям наших сіл, що мене знову обрали сільським головою. Основне своє завдання у нинішніх умовах вбачаю у тому, щоб на належному рівні утримувати об'єкти соціальної сфери сільської ради - ФАПи, дитсадки, школи, Уїздецький будинок культури, облаштувати вуличне освітлення у с. Кунин і Коршів та ін.


Що ж зроблено за роки моєї каденції на посаді сільського голови? У 2003 році повністю газифіковано села. До речі, нам вдалося провести газифікацію протягом п'яти місяців. Згодом почали підводити голубе паливо до фельдшерсько-акушерських пунктів, будинку культури, шкіл, дитячих садків. На території сільської ради встановлено три пам'ятника загиблим за волю України.
- Кілька слів про проблеми.
- На сьогодні назріло питання в с. Коршів віднайти приміщення для організації змістовного відпочинку молоді. У свій час там був клуб. Згодом його закрили. Ніде проводити дозвілля і в Кунині. На розв'язання цих проблем і потрібно буде спрямувати свою діяльність з активом громади. Не говорю уже про стан доріг, ремонт яких потребує значних коштів. Тож працювати є над чим. Необхідно знаходити нові джерела наповнення бюджету. Актуальними залишаються проблеми зайнятості населення, розвитку підприємницької діяльності, формування, розвитку і утримання соціальної сфери. Над пошуком шляхів вирішення кожної з цих проблем зараз працюють депутати сільської ради, її виконавчий комітет.
- Олександре Миколайовичу, ваша думка з приводу подій, які відбуваються у Києві?
- Я розумію підприємців. Але не секрет, що окремі з них часто-густо тримають у тіні свій бізнес, найманим робітникам виплачують заробітну плату у конвертах, оформляють їх на роботу без трудових книжок. Очевидно, новий Податковий кодекс таким підприємцям не до вподоби. Тому вони збурились.
На території нашої сільради працює 8 підприємців. Вони справно сплачують податки, надають спонсорську допомогу в поліпшенні матеріальної бази наших шкіл.
- У нинішньому українському селі проблем і справді чимало. І одних коштів для їх розв'язання замало. Потрібна і ефективно діюча місцева влада, яку найперше уособлює сільський голова...
- Маєте рацію. А тому я прагну робити все для села, аби воно щороку ставало кращим, зростав життєвий рівень його мешканців. Тут не обійтися без активу громади, без депутатів і підприємців. У всіх складних питаннях, що хвилюють жителів сіл, раджуся із громадою. Добрими моїми помічниками є депутати Микола Кухарчук, Микола Пальчевський, Володимир Тарасюк, підприємці Микола Кіпранішин, Валентин Пахолюк та інші. Їм я дуже вдячний за підтримку добрих починань.
Спілкувався Євген ШИЛАН.

 

Comments are now closed for this entry