Федір Олегович Єфімчук - найстарший з депутатів районної ради нового скликання. І за віком, і, мабуть, за досвідом депутатської діяльності. Бо до складу депутатського корпусу райради він обраний вже вчетверте. А був же ще і депутатом об’єднаної Дерманської сільської ради, в якій на громадських засадах виконував обов’язки заступника голови сільвиконкому, і депутатом в селі Радухівка Рівненського району, коли разом з дружиною Ольгою Іванівною розпочинав свій трудовий шлях на педагогічній ниві.
Оглянутися на прожите і зроблене йому не соромно. Бо в усіх куточках України живуть сьогодні і успішно працюють його учні, бо завдяки і його старанням у рідному селі діє музей Уласа Самчука, яким він нині й керує, бо тут, у школі, завдяки йому відкрито музей Бориса Тена. А ще Федір Олегович видав “Нариси історії дерманських шкіл”, два буклети про Дермань, про музей Уласа Самчука, про всесвітньо відомого перекладача Гомерових “Одіссеї” та “Іліади” Бориса Тена.
А скільки порогів довелося оббити Федору Олеговичу разом з депутатами Олегом Бухальським, Петром Хавруком та й іншими, щоб у селі з’явився газ, щоб сюди було прокладено асфальтну дорогу! Ні, він не записує все це в свій актив, але осторонь цих проблем не стояв ніколи. Разом з іншими народними обранцями писав листи, робив депутатські запити, стукав, як кажуть, у всі двері. І вони потроху відчинялися.
Нині також є до чого докласти сил і енергії. Люди йдуть до депутата, щоб допоміг вирішити питання із земельними паями, сертифікатами, автоперевезеннями пасажирів, особливо з віддалених хуторів Залужжя, Застав’я. Та й сам добре знає проблеми, які хвилють людей.
На першій, організаційній, сесії райради нового скликання
Ф. О. Єфімчук, як найстаріший депутат, зачитував текст присяги народного обранця. Для нього її слова — не просто данина ритуалу, вони — керівництво до дії, виразник його життєвого кредо.

... і молодості

Леонід Петрович ВЛАСЮК – наймолодший депутат районної ради шостого скликання. Він був обраний мешканцями села Нова Мощаниця по одномандатному мажоритарному виборчому округу, де на депутатський мандат претендували дев’ять кандидатів. Не дивлячись на молодий вік свого обранця, односельці довірили йому відповідальну місію - представляти їх інтереси в районній раді. Леонід сповнений бажання поліпшити життя сільських мешканців, допомогти у вирішенні їх життєвих проблем. Проте добре розуміє, що лише одного бажання тут замало, потрібні відповідні знання. А тому нині проходить курси в Інституті політичної освіти за програмою навчання депутатів місцевих рад «Місцеве самоврядування. Крок до ефективності».
Леонід Власюк народився і виріс у сім’ї сільских трударів Петра Леонідовича та Надії Уліянівни Власюків. Після закінчення Бущанської ЗОШ вступив до Рівненського державного гуманітарного університету на факультет «Математика та інформатика» на спеціальність «Прикладна математика». Отримавши диплом бакалавра з відзнакою, нині продовжує навчання за магістерською програмою.
В депутати Леонід пішов свідомо, бо йому не байдуже те, що відбувається в державі, зокрема в районі, рідному селі - безробіття, низький рівень життя, масовий виїзд молоді у міста.
- Ще у 2004 році, коли я навчався в школі, тут було близько 90 учнів, а тепер всього лиш 59 школярів. Шкода, але є школи, у яких менше 30 учнів. Якщо так піде далі, то зникне село, моє село… А що робити, коли молоді люди не бачать в ньому перспективи? - з гіркотою говорить Леонід.
Разом з тим він розуміє, що поліпшити ситуацію на селі можна завдяки створенню нових робочих місць, чому всіляко сприятиме. Допомога в діяльності клубів, організації дозвілля молоді, створення спортивних майданчиків, пропаганда здорового способу життя, підтримка творчих людей — такі завдання прагне вирішувати молодий депутат. А досягти цього можна, на його думку, завдяки згуртуваню членів територіальної громади, активізації їх роботи у вирішенні власних проблем.
До речі, 7 грудня, коли депутати всіх рівнів святкуватимуть День місцевого самоврядування, Леоніду виповниться 22 роки. А це вік, який відкриває широкі можливості для енергійної і плідної праці, навчання, професійного зростання, словом, у молодого депутата все ще попереду.
Фото
Володимира Дрозюка
і Людмили Васюк. 

Comments are now closed for this entry