Кажуть, коли гаснуть зірки, їх світло ще довгий час можна бачити. Так і ідеї, справи, вчинки, мудрі уроки великих педагогів залишаються в пам'яті. До когорти таких особистостей належить і директор П'ятигірської ЗОШ Раїса Федорівна Гаврилюк. Безмежна любов до дітей, висока інтелігентність, пошук і неспокій, помножені на високу працездатність принесли їй шану і визнання. Вона — творець школи у П'ятигорах, школи добра, радості, любові.
Народилась Раїса Федорівна 27 вересня 1951 року в с. Глинськ в родині службовця. З дитинства батьки привчили її до праці, дисципліни, вимогливості до себе. Закінчивши Глинську десятирічку, вступила вона до Луцького педагогічного університету ім. Лесі Українки і в 1973 році прийшла працювати вчителем історії у П'ятигірську школу. І вже через сім років потому колектив довірив їй посаду директора.
З великим ентузіазмом взялася Раїса Федорівна до роботи. А вдома підростали доньки-помічниці — Наташа і Оля, які згодом теж обрали нелегку мамину стезю і нині вчителюють у П'ятигірській ЗОШ. Утворилась династія педагогів.
Цьогоріч виповнилось 30 років відтоді, як Раїса Федорівна очолила школу. Скільки директорських сил, здоров'я, нервів було вкладено, щоб навчальний заклад став таким, яким ми бачимо його зараз. Адже, погодьтеся, директор сільської школи мусить, окрім виконання прямих обов'язків, ще багато за що братися, особисто відповідати і завжди бути привітним та толерантним з колегами і учнями. Щороку, коли приходить час робити ремонт, а від безгрошів'я і безвиході хочеться плакати, Раїса Федорівна вперто домагається свого, і щоразу навчальний рік розпочинаємо з чистими, відремонтованими класами. На контролі у керівника і організація харчування учнів, і питання опалення шкільних приміщень.
Основною метою діяльності нашого колективу є виховання людини гуманістичного світогляду, на яке націлювали ще такі видатні українці, як Михайло Грушевський і Василь Сухомлинський. Колектив чітко дотримується прийнятої концепції, що має підняти школу на новий рівень. Ми маємо сильного керівника-лідера, який нас згуртовує, спрямовує і надихає.
Раїса Федорівна завжди у творчому пошуку, дерзанні. За значний доробок на освітянській ниві її нагороджено знаком «Відмінник освіти України», іменним годинником від Президента України, неодноразово відзначено грамотами відділу освіти РДА і управління освіти і науки ОДА, райдержадміністрації, Міністерства освіти і науки України.
Галина ЗІНЧУК,
завідуюча ПШБ
с. П'ятигори.

Comments are now closed for this entry