В останні роки в Україні існує позитивна динаміка зниження рівня виробничого травматизму. Спостерігається ця тенденція і по Рівненській області. Однак по Здолбунівському району у 2010 році кількість випадків виробничого травматизму залишається на минулорічному рівні. Так, за період з січня по жовтень ц. р. на підприємствах району сталося 12 нещасних випадків, з них два - із смертельним наслідком та сім нещасних випадків із можливою інвалідністю. Розповімо про деякі із них.
26 січня 2010 р. стався нещасний випадок біля шлам-басейну кар’єру крейди гірничого цеху ПАТ "Волинь-Цемент". Через неузгодженість дій машиніста екскаватора та змінного майстра при виконанні робіт під час руху екскаватора заднім ходом стався наїзд гусеницями екскаватора на ногу змінного майстра, внаслідок чого той отримав травму з наслідками інвалідності.
19 травня працівники ВАТ "Укрцемремонт" виконували монтаж обладнання на Київському підприємстві ТОВ "Київ-Ресурс". При демонтажі газоходу сталося падіння слюсаря ВАТ "Укрцемремонт" з риштувань висотою 4 метри, при цьому він отримав травму шийного відділу хребта із наслідками інвалідності. Нещасний випадок трапився через порушення слюсарем вимог безпеки при роботі на висоті та недостатній контроль з боку посадових осіб товариства за виконанням робіт.
Здолбунівським районним центром зайнятості до приватного підприємця А. М. Кісільчука були направлені на стажування з підвищення кваліфікації з ІІІ на ІV розряд лицювальника-плиточника двоє безробітних. 11 червня 2010 р., перебуваючи на об’єкті, один із них був смертельно травмований внаслідок ураження електрострумом від кабельного подовжувача напругою 220 В.
16 липня в МПзОВ "Квант" при переміщенні автонавантажувачем контейнера зі склом стався наїзд автонавантажувача на вантажника цього ж підприємства. Від отриманих травм працівник помер у лікарні. Нещасний випадок трапився внаслідок порушення вимог безпеки при переміщенні автонавантажувачем контейнера зі склом.
Переглянувши статистику настання нещасних випадків, бачимо, що дві третини з них мають тяжкі наслідки, а у двох сім’ях діти так і не дочекалися додому батька з роботи. Тому питання створення безпечних умов праці, профілактики виробничого травматизму та профзахворювань є важливими і актуальними. Як свідчить аналіз нещасних випадків, основними причинами їх настання є організаційні, тобто ті, що не потребують додаткового вкладення коштів, інших значних матеріальних витрат. Адже набуті знання під час серйозно, а не формально проведеного навчання і перевірці знань з питань охорони праці, якісно і своєчасно проведений інструктаж закарбуються у пам’яті працівника і допоможуть запобігти нещасному випадку при виконанні робіт.
3 грудня відзначається Міжнародний день інвалідів. Він вважається днем підтримки та турботи про людей, повноцінному життю яких перешкоджають вади здоров’я, а серед них значна частина - ті, хто свого часу отримали травми на виробництві і, як наслідок, – інвалідність. Бажаємо цим людям добра, благополуччя і злагоди в їхніх сім’ях, доброго самопочуття, належної уваги від держави і поваги від оточуючих.
Микола ОВСІЙЧУК,
страховий експерт
з охорони праці відділення ВД ФСНВ 
у Здолбунівському районі.

Comments are now closed for this entry