З 12 жовтня 2010 року по відокремленому підрозділу «Рівненська дистанція колії» ДТГО «Львівська залізниця» проводиться позачерговий комісійний огляд залізничних переїздів. Мета огляду — запобігти дорожньо-транспортним пригодам та забезпечити безпеку руху поїздів. Також передбачена організація працівниками колії та ДАІ рейдів-перевірок з метою виявлення порушень водіями правил проїзду через залізничні переїзди. На жаль, знаючи, що залізниця — це зона підвищеної небезпеки, чимало водіїв порушують правила та створюють аварійні ситуації, небезпеку і для свого життя, і для життя пасажирів.
Потяги рухаються зі швидкістю 120 км/год, а тому практично неможливо запобігти наїзду на транспорт, який в цей час виїхав на переїзд. Зупинити поїзд миттєво немає змоги, адже його гальмівний шлях становить від 500 до 1500 м. Застосування машиністом термінового гальмування поїзда, коли той рухається на великій швидкості, також загрожує безпеці пасажирів, може спричинити схід вагонів з колії. Незважаючи на сучасні засоби сигналізації, шкода, що завдана в результаті наїзду, велика. Головна причина бід — безвідповідальне ставлення водіїв до своїх безпосередніх обов’язків, грубі порушення правил дорожнього руху.
Так, 10.08.2009 р. на залізничному переїзді 249 км. перегону Рівне-Клевань водій автомобіля ВАЗ-21099 об’їхав зачинені шлагбауми, виїхав на переїзд при забороняючих сигналах світлофорної сигналізації та допустив зіткнення з потягом. В результаті дві людини загинуло.
Тож ще раз звертаємося до водіїв, керівників підприємств-власників транспортних засобів: пам’ятайте про недопустимість порушень правил дорожнього руху на переїздах та про їх наслідки, загрозу безпеці людей. Не ризикуйте на переїздах, адже іноді хвилина збереженого часу може коштувати життя.
ДТГО «Львівська залізниця».

Comments are now closed for this entry