Компанія "Данон" займає сьогодні перше місце у світі з виробництва та продажу кисломолочних продуктів, з виробництва клінічного харчування в Європі, а ще вона — один із світових лідерів з виробництва та продажу бутильованої мінеральної води і дитячого харчування. Ця глобальна французька компанія представлена більш ніж у 120 країнах світу на всіх п'яти континентах, в тому числі й в Україні. Саме тут, у Херсоні, у 2006 році нею було придбано завод "Родич", який був модернізований і тепер називається "Данон Дніпро". На ньому і випускається понад 70 відсотків продукції "Данон" у нашій країні. Серед цих виробів добре знані вітчизняними споживачами "Актімель", "Активіа", "Растішка", "Даніссімо", "Живинка", "Веселий пастушок".
Нещодавно компанія "Данон" провела прес — тур для журналістів західної України на завод у Херсоні і познайомила їх з усіма етапами виробництва продукції та інноваційним соціальним проектом, який покликаний об'єднати понад 1000 сільських родин — власників особистих селянських господарств на території Херсонської, Дніпропетровської, Кіровоградської, Запорізької областей та АР Крим. Цей проект передбачає створення протягом двох років 20 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, кожен з яких об'єднуватитме понад 50 сімей. Загальне фінансування проекту складе 1 мільйон євро. Члени цих кооперативів отримають інституційну підтримку і необхідну техніку від компанії "Данон", включаючи великогабаритні танкери — охолоджувачі для молока, аналізатори його якості, обладнання для організації пунктів штучного осіменіння ВРХ, насіння для окультурення сінокосів.
В одному з таких кооперативів "Марфуша", який вже діє в селі Маломиколаївка Скадовського району Херсонщини, журналісти мали змогу побувати і самі впевнитися в перспективності цього проекту, бо звідси на завод надходить високоякісне молоко, яке й стає чудовою сировиною для виробництва кінцевої продукції.
Голова кооперативу Галина Куценко розповіла журналістам про всі аспекти його роботи, зазначивши, що цей соціальний проект фірма впроваджує в життя у співпраці з Міжнародною Благодійною Фундацією "Хайфер Проджект Інтернешел (МБФ "ХПІ") за підтримки місцевої влади. Всі учасники проекту проходять тренінги з догляду за тваринами й покращення якості молока, а дехто з них ще й отримує тварин від МБФ "ХПІ", не кажучи вжепро доїльні апарати, які скорочують час і полегшують процес доїння корів.
Під час екскурсії по заводу, яку провів генеральний директор підприємства Дмитро Зубов (на фото), булдо сказано, що завдяки кооперативам створюється замкнутий цикл виробництва молока і забезпечується контроль якості сировини на всіх етапах, що в кінцевому підсумку дає змогу випускати і високоякісну продукцію.
Поки що в Херсонській області створено п'ять подібних до "Марфуші" кооперативів. І вони засвідчили своє право на життя, бо сприяють підвищенню добробуту людей за рахунок високих закупівельних цін на молоко, зростанню якості продукції і збільшенню обсягів її виробництва. А ще метою соціального проекту "Данон" є здорові люди, здоровий продукт і здоровий бізнес.
Володимир Дрозюк.

Comments are now closed for this entry