Історія Здолбунівської ЦРЛ. Постаті і події

 У першому ряду завідуюча районною поліклінікою В. М. НАУМОВИЧ,
у другому ряду (зліва направо) - медсестра кабінету функціональної діагностики
Г. М. ШЕРУДА, старша медсестра поліклініки В. С. СОКОЛОВА,
медсестра ендокринологічного кабінету Г. Л. ПОПУГА,
фельдшер-лаборант Л. М. НИЖНИК,
медсестра кардіологічного кабінету І. В. КРАВЧЕНКО.

Поліклінічне відділення - один з основних підрозділів Здолбунівської центральної районної лікарні, головним завданням якого є надання медично-профілактичної допомоги жителям району.
Спочатку поліклініка знаходилась у пристосованому приміщенні на вул. Червоноармійській, пізніше на вул. Фабричній, а з 1961 року у крилі новозбудованого корпусу лікарні. У 1961-1962 рр. в Здолбунівському районі був відкритий туберкульозний диспансер, який у 1968 році було розширено за рахунок Мізоцького диспансеру. Завдяки роботі цього закладу забепечувалась грандіозна на ті роки боротьба з туберкульозом, показники були найкращими по Україні та Радянському Союзу. З тих років і дотепер цю службу очолює заслужений лікар України Ніна Іванівна Климович.


У 1964 році в Новоздолбунові було відкрито поліклінічне відділення. З 1969-го по 1971 рік тривало будівництво районної поліклініки. Її було зведено у 1971 р., а введено в дію у 1972 р. У будівництві лікувальної установи активну участь брали всі медичні працівники. Вони своїми власними силами та ентузіазмом сприяли якнайшвидшій появі нової, сучасної триповерхової поліклініки, розрахованої на 500 відвідувань за зміну. В ті часи медичну допомогу населенню надавали фахівці 25 спеціальностей - терапевти, хірурги, офтальмологи, отоларингологи, неврологи, педіатри, ендокринолог, онколог, інфекціоністи, дерматологи, кардіологи, уролог, травматологи. Кількість відвідувань збільшилась з 7,0 до 8,2 на одного жителя. Працювали також допоміжні служби - клінічна лабораторія, рентгенологічний кабінет, кабінети функціональної діагностики, лікувальної фізкультури, фізіотерапевтичний, масажу та інші. Поступово створювались нові підрозділи та служби у складі поліклініки, а саме: кабінет ендоскопічних обстежень, кабінет УЗД, наркологічна та психіатрична, онкологічна служби.
У 90-х роках почалась реорганізація центральної районної лікарні, оптимізація лікарняної мережі. До складу центральної районної лікарні увійшли створений денний стаціонар на 65 ліжок, який нині очолює лікар-терапевт вищої категорії Софія Олександрівна Ремісько. Стало можливим лікування хворих хірургічного, терапевтичного, травматологічного, неврологічного, гінекологічного профілів в умовах денного перебування. Крім цього, було реорганізовано шкірно-венерологічний диспансер у шкірно-дерматологічний кабінет, а туберкульозний диспансер - у туберкульозний кабінет. На базі Новоздолбунівської дільничної лікарні створили відділення загальної практики сімейної медицини з ліжками денного перебування хворих. До складу центральної районної лікарні входять також два оздоровчих пункти (оснащений за новітніми технологіями ПАТ "Волинь-Цемент" і ТОВ "Укрцемремонт Здолбунів"), а також фельдшевсько-акушерський пункт с. Ільпінь, реконструйований у 2008 році. До складу центральної районної поліклініки входять і дитяча консультація, очолювана лікарем-педіатром Ларисою Іллівною Білецькою, жіноча консультація під керівництвом лікаря-гінеколога Ольги Олексіївни Зими, рентгенкабінет на чолі з лікарем-рентгенологом Юрієм Ігоровичем Хмелем.
На сьогодні у поліклініці діють 56 кабінетів, працюють допоміжні служби - клінічна лабораторія, фізіотерапевтичний кабінет, кабінет масажу, кабінет УЗД, ендоскопічний та ін. Загальна площа поліклініки складає 1470 м кв.

 Огляд проводить завідуюча дитячою консультацією Л. І. БІЛЕЦЬКА.


Основна гордість нашого відділення - його висококваліфіковані медичні працівники. Прийом хворих здійснюють лікарі 33 спеціальностей. Всього працює у центральній районній поліклініці 51 лікар, з них 18 присвоєно вищу кваліфікаційну категорію та 26 - першу, 86 медичних сестер, з яких 46 вищої та 14 першої категорії, а також 26 осіб молодшого медичного персоналу.
В різні роки очолювали поліклініку Людмила Іовна Кондрацька (з 1961 по 1966 р.), Ярослава Іванівна Войнар (з 1966 по 1973 р.), Георгій Васильович Власюк (з 1973 по 1976 р.), Петро Федорович Бухало (з 1976 по 1990 р.), Григорій Кирилович Гаврилюк (з 1990 по 2001 р.), Марія Павлівна Мельник (з 2001 по 2006 р.), з 2006 року до сьогодні - Віра Миколаївна Наумович. Старшою медичною сестрою поліклініки з моменту її побудови працює медична сестра вищої категорії, заслужений працівник охорони здоров’я України Валентина Сергіївна Соколова. Саме завдяки її організаторським здібностям та професіоналізму поліклініка сьогодні має сучасний вигляд.

 Зліва направо: акушер О. Д. КОСТЮК, завідуюча жіночою консультацією
О. О. ЗИМА, лікар-гінеколог Н. В. МАРТИНЧУК, акушер Т. П. ЗАХАРЧУК.


Особливої уваги заслуговують наші ветерани Ніна Іванівна Климович, Ганна Степанівна Решетняк, Антоніна Петрівна Шестопалова, Раїса Григорівна Миколова, Іван Григорович Матиюк, Антон Степанович Гороб’юк, Іван Степанович Кобрин, Леся Дем’янівна Копиловська, Ольга Миколаївна Матящук. Низький їм уклін та пошана.
Хочеться подякувати за сумлінну роботу лікарям Світлані Петрівні Поздняковій, Ганні Михайлівні Курчевській, Ніні Василівні Натяжко, Людмилі Семенівні Добровольскій, Людмилі Федорівні Козарик, Софії Іванівні Гаврилюк, медичним сестрам Валентині Сергіївні Соколовій, Анастасії Володимирівні Чухерик, Галині Миколаївні Семенюк, Галині Григорівні Синевич, Софії Леонтіївні Харковець, Генрієті Іванівні Цирон, Валентині Володимирівні Богдан, Людмилі Іванівні Безтілесній, Галині Миколаївні Шеруді, Галині Лукашівні Попузі, сестрі-господині Марії Іванівні Омелянюк, медреєстраторам Галині Володимирівні Якимчук та Оксані Алексановій, друкарці Наталії Григорівні Ящук та всьому дружному колективу поліклініки. Зауважу, що й молоді кадри не відстають від когорти передових та досвідчених фахівців. Тетяна Ігорівна Ясінська, Юрій Олегович Висоцький, Тетяна Анатоліївна Бендюк, Віталій Васильович Піщук, Олег Антонович Гороб’юк, Наталія Василівна Купріян, Вікторія Василівна Піщалюк, Олександр Юрійович Крупецький, Юрій Ігорович Хмель, Ірина Федорівна Якубчик, Ярослава Ярославівна Стецюк вже зарекомендували себе як хороші фахівці та чуйні до чужого болю і страждань особистості.

 Старший реєстратор Г. В. ЯКИМЧУК.


У Здолбунівській центральній районній поліклініці проводяться періодичні та попередні профілактичні медичні огляди різних категорій населення, а також надається планова та ургентна медична допомога терапевтичного, хірургічного, травматологічного, гінекологічного та інших профілів. В умовах центральної районної поліклініки здійснюються обстеження, необхідні для встановлення діагнозу, - загальноклінічні та біохімічні аналізи, рентгенологічні, ендоскопічні та ультразвукові обстеження. Лікарі центральної районної поліклініки беруть участь у виїздах на сільські лікарські дільниці для надання планово-консультативної допомоги. Також медичні працівники надають допомогу населенню на дому та беруть участь у науково-практичних конференціях. Медичні сестри та лікарі згідно зі своїм медичним профілем постійно вдосконалюють свій професійний рівень, навчаючись на курсах підвищення кваліфікації.
У складі поліклініки постійно працюють кабінети профілактичних щеплень, де досвідчені медичні сестри після попереднього огляду громадян лікарем проводять вакцинацію, яка є практично єдиною запорукою запобігання поширенню інфекційних захворювань. Медпрацівники поліклініки проводять бесіди з хворими, читають лекції на актуальну профілактичну тематику в організованих колективах та на підприємствах району.

 Прийом хворих проводить лікар-хірург В. Є. ОЛІЙНИК.


Можна розповісти і про чимало інших заслуг та робочих аспектів діяльності поліклінічного підрозділу лікарні, але це важко зробити в межах однієї публікації. Сподіватимусь, що всі негаразди та наболілі проблеми медичної галузі будуть успішно подолані не лише завдяки копіткій та повсякденній роботі медичних працівників, а й розумінню та допомозі представників влади у вирішенні питання матеріально-технічного забезпечення охорони здоров’я. Медики ж і надалі надаватимуть своєчасну, кваліфіковану медичну допомогу населенню.
Насамкінець хочу побажати здоров’я та творчої наснаги всьому дружному колективу поліклініки. Успіхів вам, колеги, у всіх робочих та життєвих моментах.
Віра НАУМОВИЧ,
завідуюча поліклінікою 
Здолбунівської ЦРЛ.
Фото Ольги Якубчик. 

Comments are now closed for this entry