У жовтні побачив світ черговий випуск обласного літературно-краєзнавчого журналу “Погорина”. Відрадно, що цього разу на його сторінаках чільне місце відведено творам чотирьох представників Здолбунівщини.
У рубриці “Повернуті імена” вміщено розповідь мізочанина Андрія Жив’юка про уродженця с. Дермань Антона Бориса, який проживав у селі в довоєнний і післявоєнний періоди і був відомий своїми націоналістичними, антирадянськими настроями. Про це свідчить і його творчість, зокрема поетична збірка “З берегів Дерманки”, яка з’явилася у 1939 році. Пісні та поезії із збірки також опубліковані у журналі.
Черговий свій доробок “Етюди в два рядки” на суд читачів представив і Євген Шилан, редактор відділу районної газети “Нове життя”, член НСЖУ. Вміння у непомітному, буденному побачити об’єкт для образного втілення, здатність нестандартно виразити своє бачення світу в слові вражають новизною та оригінальністю творчого мислення автора.
З творчістю місцевого поета Василя Ярмолюка здолбунівчани добре знайомі. Адже його вірші неодноразово друкувалися на сторінках “Нового життя”, автор видав кілька збірок поезій. У останньому випуску “Погорини” серед ліричних творів Василя Олександровича, в яких оспівуються щирі людські почуття, яскраво вирізняється і вірш патріотичного змісту “Скарбе мій безцінний, рідна мово”.
Завершує перелік здолбунівських представників у “Погорині” Іванна Гузовата. Її оповідання “Сльози янгола”, “Як вмирають янголи” та “Обручки" вміщені під рубрикою “Проба пера”. Сюжет, образи творів, майстерне використання художніх засобів свідчать, що у початкуючої авторки є хороші перспективи для розвитку свого таланту.
Людмила ВАСЮК.

* * *
У видавництві “Роса” вийшла у світ збірка поезій головного редактора районного часопису “Нове життя”, Володимира Дрозюка під назвою “Молитва любові”. Знайомлячись із творчим доробком автора, який прагне до пізнання світу і осмислення суті людського життя, читач стає свідком безкомпромісної щирості ліричного героя, який страждає і… кохає.
“Молитва любові” – щасливий знак творчого здоров’я автора, що струменить в поетичних рядках, пропущених крізь серце, оповите ніжними почуттями, небайдуже до людської тривоги.
Євген ШИЛАН.

Comments are now closed for this entry