Вибори завжди були всенародним святом. У радянські часи на виборчих дільницях навіть гриміла мідь духових оркестрів. Розпочиналося голосування обов’язково з мітингу. Виступали агіткультбригади, учасники художньої самодіяльності, професійні артисти. Нині виборчий процес набрав робочої обстановки.
…Неділя. 31 жовтня. Вранці, о восьмій годині, відчинились двері виборчих дільниць. З цього часу громадяни пішли виконувати свій конституційний обов’язок. В основному дільниці були готові працювати у повному режимі до 22 години вечора. Та якби не дрібнички… Хоча і це не вплинуло на виборчий процес.
Перше, що впадало у вічі, то це довжелезні черги за одержанням бюлетенів та до кабін. Траплялись непоодинокі випадки неточностей в списках виборців (це навіть простежувалось в запрошеннях для голосування). А ще на окремих виборчих дільницях була відсутня державна символіка.
Виникали і непередбачувані ситуації. Десь не вистачало ручок в кабінах. Хтось з виборців забув взяти із собою паспорт, літні люди – окуляри. А ще виборці були мало поінформовані щодо того чи іншого кандидата в депутати, оскільки організатори виборів не сповна скористалися послугами засобів масової інформації, зокрема газетою “Нове життя”.
Інколи через чиюсь недбалість або поспішність виборці із зіпсованим настроєм повертались додому, так і не виконавши свій конституційний обов’язок.
А це вже не дрібнички. На виборчій дільниці № 08002 м. Здолбунова чоловіку стало зле. Попросив води. Йому не лише не посприяли в цьому, але й не показали, де можна її набрати.
Погано освітлювались або зовсім були без освітлення виходи із окремих дільниць. Не видно було і медперсоналу.
Вибори відбулися. Вибір зроблено.
Євген ШИЛАН.

Comments are now closed for this entry