У першу неділю листопада Україна вшановує працівників соціальної сфери, праця яких сповнена гуманізму, милосердя, небайдужості до людських проблем. Саме вони допомагають долати життєві труднощі, знайти вихід із скрутних ситуацій найнезахищенішим нашим співвітчизникам. За роки незалежності в Україні створені правові й економічні основи для реалізації ефективної соціальної політики, забезпечення конституційних принципів і гарантій у сфері праці, підвищення добробуту й посилення соціального захисту громадян. Про ці й інші питання розмова з начальником управління праці та соціального захисту РДА
О. І. Єфімчук.

Працівники управління праці та соціального захисту населення РДА,
які з нагоди професійного свята нагородженні грамотами районної ради та райдержадміністрації,
- (зліва направо у верхньому ряду) спеціаліст відділу персоніфікованого
обліку пільгових категорій населення Л. Г. ВИБАЧ,
спеціаліст відділу грошових виплат і компенсацій Н. В. КУХАРЧУК,
начальник відділу грошових виплат і компенсацій Т. В. МАЛАХОВА,
державний соціальний інспектор С. О. МЕЛЬНИК,
головний спеціаліст відділу грошових виплат і компенсацій В. С. ДАНИЛЮК,
(у нижньому ряду) головний спеціаліст сектора прийому громадян Г. А. СОЛДАТОВА,
завідувач сектора прийому громадян О. М. ДОМАРЕЦЬКА.

- Ольго Іванівно, які основні завдання сьогодні стоять перед очолюваною вами установою, які проблеми доводиться вирішувати соціальним працівникам?
- Людина, її права та свободи, згідно з Конституцією України, визнані найвищою цінністю. Тому соціальні питання завжди були і є в центрі уваги. Особливо актуальні вони сьогодні в умовах економічної кризи, і саме заклади соціального захисту беруть на себе надзвичайно високі зобов’язання з підвищення соціальних стандартів і загалом рівня життя населення.


Всі завдання, які ставить перед нами Уряд, управління намагається виконувати якнайкраще. І це нам, на мою думку, вдається, перш за все, завдяки високому рівню кваліфікації наших працівників.
Цього року у нас сталася важлива подія - управління переселилось у нове приміщення, в якому зроблено ремонт. Значно покращилися як умови праці наших спеціалістів, так і умови прийому громадян. Це стало можливим завдяки участі управління у спільному проекті Світового банку та Уряду України “Удосконалення системи соціальної допомоги” та за сприяння райдержадміністрації, районної та міської рад.
Одним із найважливіших завдань проекту є впровадження сучасних стандартів в обслуговуванні населення. В управлінні забезпечено щоденний прийом громадян у зручний для них час протягом дня без обідньої перерви. Також організовано прийом громадян за місцем проживання. У кожній сільській раді працює соціальний працівник, який допомагає зібрати необхідний пакет документів, надає консультації та роз’яснення.
В цьому році також розпочато відшкодування за надані послуги новій пільговій категорії - багатодітним сім’ям. Вважаю, що це є вагомою підтримкою родинам, які виховують трьох чи більше неповнолітніх дітей.
Не менш важливою ділянкою роботи управління є також контроль за дотриманням законодавства про працю, зокрема вчасною виплатою заробітної плати працівникам, дотриманням мінімальних гарантій в оплаті праці тощо.
Завдяки злагодженій праці всього колективу та координації дій із партнерами, зокрема районним центром зайнятості під керівництвом Сергія Бабича, центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, очолюваним Тетяною Павловою, управлінням Пенсійного фонду України, де начальником Світлана Жовтанюк, службою у справах дітей РДА, якою керує Світлана Муляр, нам вдалося досягти непоганих успіхів у виконанні поставлених Урядом завдань.
За підсумками роботи районних управлінь Головне управління праці та соціального захисту населення провело рейтинг, у якому наше управління посіло третє місце серед 20-ти управлінь області.
Хочу наголосити, що головним завданням кожного працівника соціального захисту, крім належного виконання посадових обов’язків, є чуйне, ввічливе ставлення до відвідувачів. Кожна людина, яка звертається до управління, повинна відчути до себе повагу, співчуття, бажання допомогти у вирішенні того чи іншого питання.
- Як організована управлінням робота з надання населенню житлових субсидій за спрощеним порядком?
- В районі створено робочу групу (штаб) з координації дій всіх організацій та установ, причетних до надання населенню послуг, яку очолює голова райдержадміністрації М. П. Євчук. Спільно було вироблено механізм обміну інформацією, необхідною для нарахування субсидій.
Для проведення широкої роз’яснювальної роботи серед населення було задіяно безробітних в рамках виконання ними громадських робіт. Це дало змогу частково розвантажити працівників відділу грошових виплат та допомог.
Уже не перший рік в управлінні проводиться прийом громадян за попереднім записом, який можна зробити як безпосередньо в управлінні, так і за телефоном (2-23-92), що зменшило черги. В період опалювального сезону можливий запис заявників на прийом і в позаробочий час, враховуючи, що хтось із них працює і не може звернутися в робочий час.
У вирішенні цього актуального питання є і свої труднощі, оскільки не всі аспекти призначення субсидій за спрощеним порядком врегульовані законодавчо. Тому і шукаємо різноманітні шляхи вирішення поставлених Урядом завдань.
- Скажіть, будь ласка, як районна влада допомагає вирішувати соціальні питання?
- Як я вже зазначала раніше, ми завдячуємо районній та міській владі за сприяння у проведенні ремонту приміщення та переселенні в нього. Без розуміння важливості вирішення цього питання районною владою нам було б дуже важко реалізувати спільний зі Світовим банком проект.
Завдяки розумінню владою важливості вирішення соціальних проблем в районі вже кілька років діє і фінансується ряд програм. Зокрема, програма надання матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам, програма соціальної підтримки інвалідів по зору, програма реабілітації інвалідів – придбання слухових апаратів для дітей-інвалідів по слуху.
Традиційно з року в рік фінансується програма “Ветеран” для підтримки статутної діяльності двох ветеранських організацій, які діють в районі.
- Чи знаходите порозуміння з органами місцевої влади, підприємцями, церковними громадами щодо спільного вирішення проблем інвалідів, ветеранів, малозабезпечених сімей та ін.?
- Для покращення матеріального становища інвалідів, ветеранів та малозабезпечених сімей ми змушені звертатись з проханнями до керівників господарств, установ, організацій щодо надання посильної матеріальної та натуральної допомоги. Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) щорічно проводиться благодійна акція “Милосердя”, до якої залучаються приватні підприємці та керівники діючих підприємств району. Хочу відзначити таких благодійників: В. Д. Атаманюка - керівника ФГ ім. Шевченка, В. М. Дрозда - керівника ТзОВ “Вир”, приватних підприємців В. П. Тишкуна та С. П. Овдіюка (с. Спасів), громаду церкви ЄХБ “Світло Євангелії”. Органами місцевої влади надається матеріальна допомога хворим, що потребують лікування та покращення матеріального становища. Хотілося б, щоб до благодійних акцій залучалися і територіальні громади безпосередньо на місцях.
- Бути соціальним працівником - місія не з легких, адже, напевно, доводиться іноді жертвувати часом, бути терплячим. Що побажали б своїм колегам з нагоди професійного свята?
- На мою думку, соціальний працівник - це не професія, а покликання. Ці люди не байдужі до людських проблем, завжди відкриті для спілкування з тими, хто потребує їхньої допомоги.
На сьогодні соціальна робота стала частиною політики держави. До спеціалістів установ соціальної сфери висуваються дуже високі вимоги. І в чому б не полягала їх робота, основна мета їхньої діяльності - допомога людям, а головна риса характеру - людяність. Тому в переддень професійного свята хочеться подякувати всім, хто сумлінно, професійно, самовіддано виконує свої обов’язки, побажати міцного здоров’я, душевного спокою, благополуччя. Бажаю також, щоб наш Уряд звернув увагу на стан оплати праці саме працівників сфери соціального захисту, оскільки в нинішніх умовах вони інколи опиняються в гіршому становищі, ніж ті, кого вони захищають.
Отож, дорогі колеги, Божого Вам благословення, вдячності від людей, достойної оцінки Вашої праці державою.
- Дякую за розмову.
Спілкувалась
та фотографувала
Людмила ВАСЮК.

 

Comments are now closed for this entry