Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Здолбунівському районі доводить до відома усіх суб’єктів господарської діяльності, незалежно від форм власності, які є платниками страхових внесків до зазначеного Фонду, що з 1 січня 2011 року набирає чинності Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Цей документ був ухвалений Верховною Радою України 8 липня 2010 року і отримав реєстраційний номер 2464-VI.
На початку слід зазначити, що з прийняттям цього закону фонди соціального страхування продовжать виконувати свої функції в рамках відповідних законів, але з урахуванням деяких змін.
Перереєстрація платників страхових внесків і застрахованих осіб здійснюватися не буде, замість цього буде проведена звірка платників Пенсійним фондом разом з фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування й податковою адміністрацією.
Виходячи з норм абзаців 4, 5 та 6 п. 7 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» цього Закону, сума страхових внесків, нарахованих на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, не сплачені станом на 1 січня 2011 року, підлягають сплаті в порядку, що діяв до 1 січня 2011 року.
Стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або несплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких не настав станом на 1 січня 2011 року, здійснюються Фондом відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.
На період до повного стягнення вищезазначеної заборгованості, за Фондом зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності Законом № 2464-VI.
Виходячи з норми п. 6 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону
№ 2464-VI, у разі погашення до 1 січня 2011 року заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, що виникла до 1 липня 2010 року, заборгованість зі сплати фінансових санкцій (пені) підлягає списанню.
При цьому слід пам’ятати, що погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять в рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.
Отже, враховуючи вищевикладене, слід наголосити, що:
- після 1 січня 2011 року, суми заборгованості зі сплати страхових внесків та суми штрафних санкцій, нарахованих та не сплачених у період до 1 січня 2011 року, страхувальники повинні перераховувати на відповідний доходний рахунок відділення Фонду, відкритий в Головному управлінні Держказначейства області (на сьогодні, це рахунок 37177002000716);
- розрахункові відомості за 2010 рік мають бути подані страхувальниками до відділення Фонду за місцем обліку у порядку та строки, що діяли до 1.01.2011 року.
Крім того, повідомляємо, що згідно зі ст. 241 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» (зі змінами, внесеними Законом № 2464-VI), яка набере чинності з 1 січня 2011 року, Фонд наділений правом відносити страхувальника до класу професійного ризику виробництва з урахуванням виду його економічної діяльності та проводити перевірки достовірності поданих страхувальниками до Фонду відомостей про види економічної діяльності (в тому числі, основний).
Виконання цих та інших норм Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» дозволить своєчасно надавати страхові виплати потерпілим на виробництві і членам їх сімей, створить умови для ефективної співпраці Фонду та страхувальників.
Світлана Козачок,
завідувач сектора обліку
страхувальників та забезпечення
надходження доходів відділення ВД
ФСНВ у Здолбунівському районі.

Comments are now closed for this entry