Прагнення мешканців Здолбунова жити краще, комфортніше, за сучасними європейськими стандартами цілком зрозуміле і прийнятне. Звичайно, не всім це вдається з огляду на теперішні пенсії і зарплати. Однак є серед нас чимало й таких, хто активно взявся до покращення своїх житлово-побутових умов. Ремонти, перебудови, добудови, а то й зведення нових будинків - реальність нашого нинішнього життя, незважаючи ні на які економічні і фінансові труднощі.
Проте є в цьому, на перший погляд позитивному явищі, й інший бік. Дехто з наших співгромадян, намагаючись забезпечити свій власний добробут, не рахується з інтересами суспільства. Останнім часом доводиться неодноразово бачити, як мешканці окремих квартир багатоповерхівок, намагаючись утеплити свої оселі, обкладають їх зовні пінопластом. При цьому псується зовнішній вигляд будинків, порушується архітектурний задум споруд. Прикладом втілення таких егоїстично бездумних дій є будинок по вул. 2 Лютого, 6а. Жителі однієї з квартир, обкладаючи зовнішні стіни пінопластом, по-варварськи знищили оздоблення багатоповерхівки у вигляді орнаменту, викладеного із цегли, який прикрашав і вирізняв цей будинок з-поміж інших (на фото). На зауваження небайдужих співмешканців господарі ніяк не зреагували.
Хотілося б дізнатися думку міської ради, спеціалістів, які відповідають за архітектуру міста, стосовно правомірності таких дій. Адже, якщо кожен задля власної вигоди робитиме, що йому заманеться, то на що стане схожим наше місто?
Людмила ВАСЮК.

Comments are now closed for this entry