За кошти обласного природоохоронного фонду підготують проектно-кошторисну документацію для покращення гідрологічного режиму річки Устя. Маючи проект, Рівненщина зможе очистити русло Усті, збудувати необхідні гідроспоруди та облаштувати береги. І все це за рахунок загальнодержавних природоохоронних програм, а це 42 мільйони гривень. Щоб не лишитись осторонь, коли ділитимуть бюджетні гроші, Рівненщина вже ґрунтовно готується. За словами першого заступника голови облдержадміністрації А. Юхименка, проектно-кошторисну документацію замовлять у місцевих науковців, аби кошти, а це орієнтовно 300 тисяч гривень, залишились в області.
Ще 50 тис. грн. з обласного природоохоронного фонду витратять на підготовку створення Національного парку «Нобельський». Він допоможе зберегти унікальні природні ландшафти Полісся, розвинути туризм та залучити в область інвестиції. Заступник голови ОДА О. Губанов прогнозує, що парком зацікавляться іноземні науковці та європейські екологічні інституції, які надають ґранти для подібних природних об’єктів. Відтак, виграє місцеве населення: в районі з’являться нові робочі місця, а вирощена селянами продукція, згідно з українським законодавством, матиме статус екологічно чистої.
Зарезервовано також гроші на утилізацію непридатних до використання пестицидів. 400 тис. грн. розподілять між Дубенським, Корецьким, Зарічненським і Сарненським районами. Цих коштів вистачить, аби в краї на 20 тонн пестицидів стало менше. А за майже 300 тисяч гривень у с. Бармаки, поблизу Рівного, облаштують рекреаційну зону.
За повідомленням прес-служби ОДА.

Comments are now closed for this entry