Збігають роки. З солодким щемом згадуєш шкільне життя. Розумієш, що мав щастя вчитися у гарній школі та у добрих учителів. Впевнена, більшість випускників Здолбунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 з вдячністю схиляють голови перед своїми учителями, які допомогли їм випростати крила, щоб у великому життєвому польоті було легше долати перешкоди.
Скільки щирої праці за тридцять п'ять років існування було вкладено у навчальний заклад, щоб він став храмом науки, щоб учні в ньому почувалися затишно і впевнено, щоб шкільні роки згадувалися як найщасливіші.
А розпочала свою історію школа 1 вересня 1975 року. Саме у цей день шкільний дзвоник покликав перших учнів до 36 навчальних кабінетів та класних кімнат. Учнів було 878, класів - 28, а очолив колектив школи Клавдій Іванович Лук'янчук, який за 22 роки керівництва закладом доклав чимало зусиль до того, щоб школа стала стартовим майданчиком для добрих починань і злетів кожного її вихованця. Здібний адміністратор та організатор, умілий педагог, він зумів правильно визначити пріоритетні напрямки розвитку школи, що допомогло згуртувати колектив у чудову команду однодумців, новаторів, творчих особистостей. Серед тих, хто вписав в історію школи яскраві сторінки, прекрасні педагоги: С. Д. Мельничук, К. Я. Томіленко, А. М. Кісільчук, М. П. Зеленюк, В. В. Курій, З. Г. Скора, Г. С. Карпенко, А. Ф. Андрущак, В. П. Шевченко, Т. І. Блащук, Л. Ф. Цехан та ін. Завдяки їх плідній роботі й ентузіазму вже у 1976 р. школа стала призером районних олімпіад, а серед випускників першого випуску у 1976 році були медалісти та призер республіканської олімпіади з біології. Ним став Олексій Мельничук. У 1978 р. призером республіканської олімпіади з біології стала випускниця Ольга Петрощук, яка закінчила Московський університет і аспірантуру при ньому, захистила дисертацію.
Кожен рік приносив нові здобутки, школа набувала авторитету. Учителі Г. Д. Сахарук, К. І. Стецюк, Е. Р. Ющак, М. О. Степанюк, О. Д. Мельник, А. М. Кісільчук, С. Д. Мельничук, В. М. Архулік, К. Я. Томіленко, М. П. Зеленюк підготували учасників та призерів IV етапу Всеукраїнської олімпіади з історії, іноземної мови, української мови та літератури, біології, географії, фізики, хімії. Тільки у минулому навчальному році учень 9-го класу А. Галик (учитель О. М. Галик) став переможцем III і учасником IV етапу Всеукраїнської олімпіади з математики; учениця 9-го класу М. Українець (учитель Л. С. Бишук) стала призером IV етапу олімпіади з української мови. Д. Свиріпа (учитель Н. В. Середюк) з історії, І. Гнатюк (учитель В. В. Гнатюк) з географії вибороли призові місця у III етапі Всеукраїнської олімпіади з відповідних предметів. Учитель Е. Р. Ющак підготувала І. Нестерчук до захисту роботи МАН з української мови, яка відзначена дипломом III ступеня на обласному рівні. Можна було б довго перераховувати досягнення наших учителів та учнів, зокрема, у виховній та спортивній роботі. А здобутків немало, немало тому, що традиції, започатковані у перші роки існування закладу, продовжує колектив молодих, ініціативних, розумних педагогів, у складі якого 56 учителів вищої категорії, 23 педагоги мають звання “Старший учитель”, 6 - звання “Вчитель-методист”.
Під компетентним керівництвом директора школи, відмінника освіти України, старшого вчителя Петра Федоровича Мельничука командою навчального закладу створено модель освітнього простору, де школа представлена як об'єкт розвитку, розроблено модель особистості випускника, в структурі якої чільне місце посідають знання, вміння та якості особистості здатної до самовдосконалення. В структуру освітнього процесу внесено специфічний зміст; обрано активні й інтерактивні технології, спрямовані на формування ключових компетентностей учнів.
З 1995 року у школі, починаючи з восьмого, формуються класи з поглибленим вивченням математики. У 1997 році школа проліцензована як навчально-виховний заклад з поглибленим вивченням математики та іноземної мови. У старших класах учні навчаються за профілями: іноземної та української філології, природничим, фізико-математичним, спортивним, універсальним. Щорічно визначається рівень задоволеності учнів і їх батьків освітніми послугами, що надаються школою, а також попит на них. Як наслідок, перелік профілів періодично змінюється.
Характерною особливістю колективу є цілеспрямована, систематична інноваційна діяльність. У школі панує атмосфера творчого саморозвитку. Наші педагоги - постійні учасники конкурсу “Вчитель року”, ярмарку педагогічних ідей, переможцями яких у різні роки ставали Е. Р. Ющак, Г. Д. Сахарук, Р. В. Дисюк, О. Д. Мельник, М. О. Степанюк, О. М. Галик, В. П. Шевчук, Т. Ф. Семенюк, Н. П. Була та інші.
Головне кредо діяльності колективу можна вмістити в одне слово - “пошук”, а це: пошук обдарованої, творчої і здібної дитини; пошук нових методик викладання; пошук шляхів досягнення результативності. Для цього мало досконало знати свій предмет, треба бути Особистістю з іскрою Божого дару і хисту. Кожен педагог школи добре це усвідомлює і до цього прагне.
Ніна ТКАЧУК,
заступник директора
з навчально-виховної
роботи Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 6.

Comments are now closed for this entry