Чому у нас сьогодні черстві душі? Можливо, через бідність, а, може, через зневіру, бо втомилися чекати обіцяного кращого життя. Але нестатки матеріальні — ніщо в порівнянні з бідністю душевною. А життя наше, як бумеранг. Ми отримуємо те, що посилаємо. Усі хочемо чуйності, милосердя, а що самі віддаємо?
Нерідко, коли звертаюся за благодійними внесками, у відповідь чую: «А мені ніхто нічого не дає. Чому повинен я?» Ой, як же не хочеться починати із себе! Виходить, якщо брати, то я. А давати, то хай хтось інший. Багато хто взагалі запитує: «Що таке Червоний Хрест, і що я буду з нього мати?» Так і хочеться відповісти: «Ми не Товариство, яке збирає милостиню!»
Товариство Червоного Хреста України (ТЧХУ) — офіційно визнане єдиним національним та є неприбутковою добровільною гуманітарною Всеукраїнською громадською організацією. ТЧХ формує свій бюджет за рахунок членських та благодійних внесків. Товариство допомагає державі у наданні медичної і гуманітарної допомоги під час збройних конфліктів, в мирний час забезпечує медико-соціальну допомогу найменш соціально захищеним верствам населення, а також займається реалізацією медико-соціальних профілактичних та освітніх програм.
Яку роль виконує Товариство Червоного Хреста в нашому районі та безпосередньо у місті Здолбунові? По району налічується 1400, а по місту — 410 одиноких престарілих, інвалідів війни і праці. Кожному з цих людей хочеться бути почутим, щоб хтось поспівчував їх болю, знайшов час завершити розпочату ними розмову (а це, повірте, дуже важливо для тих, хто через хворобу роками не виходить на вулицю і з нетерпінням чекає на медсестру, знаючи, що та подарує хоч трішки тепла і доброти). Цю категорію населення обслуговують чотири патронажні медсестри у райцентрі та по одній у Мізочі і Дермані.
У Здолбунові є діюча кімната медико-соціальної допомоги населенню, де фахово виконуються усі призначення лікарів. Є діючий банк одягу, куди малозабезпечені та багатодітні сім'ї можуть звернутися за допомогою одягом та взуттям. Нині організовуємо банк медикаментів, і вже знайшлися аптеки, які відгукнулися на цю пропозицію. Можливо, і у вас є ліки, якими не користуєтесь, а термін їх придатності ще не скінчився. Не полінуйтесь — віддайте їх тим, кому вони стануть у нагоді.
До речі, нині (з 1 вересня до 1 жовтня) триває місячник милосердя зі збору продуктів харчування для жителів Закарпаття, які потерпіли від повеней. Долучитися до цієї хорошої справи можуть усі бажаючі. За детальнішою інформацією звертайтеся у районну організацію ТЧХУ за адресою: м. Здолбунів, вул. С. Бандери, 1а (1-й поверх стоматполіклініки) і за телефоном 2-61-88.
Запитаєте, чому з такого негативу я розпочала свій допис? Можливо, з негативу і не варто було, бо, дякувати Богу, ще є у нас і люди, виховані на принципах милосердя і душевної доброти. І їм не байдуже, що, наприклад, у сусіда затопило весь город і він плаває у човні подвір'ям, із сумом дивлячись на знесену хату.
Люди зневірені і, даючи гроші, хочуть мати впевненість, що кожна копійчина дійсно піде на допомогу бідним і нужденним. Але ж недовіра також одна з не найкращих рис. Правду кажуть: кожний судить по собі. Тож, купуючи сьогодні марку Товариства Червоного Хреста, прошу, не мудруйте, куди підуть ці гроші. Будьте певні, що Червоний Хрест простягає руку допомоги саме тим, хто цього найбільше потребує. Бо червонохрестівці щоразу в перших лавах тих, хто ліквідовує наслідки надзвичайних ситуацій — пожеж, катастроф, природних катаклізмів.
Товариство Червоного Хреста щиро вдячне усім людям, організаціям, підприємцям, які не залишаються осторонь від людських проблем, сприймаючи чужий біль, як свій, підтримують стражденних своїми внесками. Тож будьмо милосерднішими, давайте вчитися небайдужості, і дай нам Бог усвідомити, що добро породжує добро!
Марія БЄЛІКОВА,
голова районної організації
Товариства Червоного Хреста України.

Comments are now closed for this entry