Відповідно до Закону України № 2461-VІ від 8 липня 2010 року “Про внесення змін до законів України “Про Державний бюджет України на 2010 рік” та “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” підпункт 4 пункту 8 розділу XV “Прикінцеві положення” Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування ” (1058-15) (“Голос України” від 17.07.2010 р. № 131) фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, зобов’язані сплачувати страхові внески до Пенсійного фонду. При цьому сума страхового внеску з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку повинна становити не менше мінімального розміру страхового внеску за кожну особу та не більше розміру страхового внеску, обчисленого від максимальної величини фактичних витрат на оплату праці.
Страхові внески сплачуються фізичними особами – суб’єктами підприємницької діяльності у строки визначені частиною 6 статті 20 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, а саме щоквартально, протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу: за липень, серпень та вересень – до 20 жовтня 2010 року; за жовтень, листопад та грудень – до 20 січня 2011 року.
Враховуючи розмір мінімальної заробітної плати у 2010 році мінімальний страховий внесок, для зазначених осіб становить: у липні-вересні – 294,82 грн., жовтні-листопаді – 301,12 грн., в грудні – 306,10 грн.
Сплата внесків здійснюється на рахунок, відкритий у ВАТ “Державний ощадний банк України”: № 256023014368; МФО 333368; Код ЄДРПОУ управління 22553484.
Розрахунок щомісячного мінімального страхового внеску, який необхідно сплатити, здійснюється за формулою: мінімальний страховий внесок = розмір мінімальної заробітної плати х 33,2% - частина єдиного або фіксованого податку, яка надійшла до ПФУ внаслідок перерозподілу.
Враховуючи те, що згідно із законодавством мінімальний розмір страхового внеску встановлено на календарний місяць, а також те, що страховий стаж для призначення пенсії обчислюється в місяцях, та з метою зменшення фінансового навантаження сплату коштів краще здійснювати помісячно.
Суми несплачених страхових внесків стягуватимуться у порядку, встановленому статтею 106 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” із нарахуванням пені та фінансових санкцій.
Детальнішу інформацію можна отримати, звернувшись в управління Пенсійного фонду України у Здолбунівському районі за адресою: вул. Г. Мазепи, 2, або за тел. 2-24-36. Крім того, 27 вересня об 11.00 в приміщенні управління відбудеться семінар щодо розрахунку та сплати вищезазначених страхових внесків.
Олександр ІВАНЮК,
в. о. начальника управління ПФУ у Здолбунівському районі.

Comments are now closed for this entry