Здавалося б, що може бути простіше, ніж вибрати взуття? Але де там! Щоразу перед придбанням нової пари ми знов і знову «заморочуємось» цим питанням. Тож зупинімося на найважливіших моментах правильного вибору взуття, щоб уникнути неприємностей, із ним пов’язаних.

Насамперед взуття необхідно приміряти, навіть, якщо «точно знаємо свій розмір». Бо у кожної фірми-виробника свої розмірні сітки, і це не є браком. Напевно, ви звертали увагу, що на багатьох виробах написані французькі, німецькі, американські та інші розміри. Тож цифра, яку ми «точно знаємо», може виявитися помилковою.
Крім того, приміряти треба обов’язково обидві півпари. Чому? Бо «сюрпризи» трапляються різні. Наприклад, придбавши взуття і міряючи вдома, можна виявити, що в іншій (проігнорованій вами у магазині напівпарі) цвях, що впивається вам у п’яту з-під устілки, або ця напівпара не того розміру (часто зустрічається), або обидва черевики ліві (рідше, але теж зустрічається) та ін. Крім того, впевнено стверджуючи, що наші ноги однакові, ми буваємо зовсім неправі, адже навіть науці не відомі випадки повної симетрії в живій природі. Доводиться знову їхати в магазин, витрачати час, сили і гроші на вирішення цієї проблеми.
Після того, як ви вибрали взуття, його необхідно одягнути, застебнути (зашнурувати), встати і пройтися. Для чого? Застібається взуття для того, щоб зрозуміти, чи підходить воно вам по повноті. Дуже часто, сидячи, ми згинаємо пальці ніг, звичка, що залишилася з дитинства, і, вставши, виявляємо, що взуття несподівано стало нам мале. І тільки під час ходьби остаточно зможемо зрозуміти, як взуття «сіло» на ногу, чи підходить нам колодка, чи є дискомфорт від жорстких деталей, що впираються в кісточку, тощо. Візуально все це визначити неможливо. Варто врахувати і те, що у зимового взуття повинен бути невеликий «запас» (але не більше 0,5 см).
Вибравши взуттєву пару і переконавшись, що "сіла" вона відмінно, ніде не тисне, огляньте її на наявність дефектів: звірте розміри напівпар, перевірте застібки, переконайтеся, що підошва ніде не відходить. Особливу увагу приділіть фурнітурі, оскільки на неї гарантія не поширюється.
Як і всі товари на ринку, взуття буває дешевим, середньої цінової категорії та дорогим. З’ясуймо, в чому різниця? Чим серйозніша фірма-виробник, тим більше уваги нею приділяється ергономіці й розробці нових технологій. А значить, більша ймовірність, що «сяде» взуття, як «влите». При гарній колодці вага тіла розподіляється так, що навіть високий каблук не завдає дискомфорту.
Наступна відмітна риса – це якість матеріалів, з яких виробляється взуття. Багато хто з нас стикався з такою проблемою, як запах, що йде від ніг. Звичайно, правила гігієни і використання дезодорантів для ніг ніхто не відміняв, але дешеве взуття, як правило, всі ці зусилля зводить до нуля. Проблема криється в низькоякісних синтетичних матеріалах, і виправити її можна тільки в один спосіб – придбати якісне взуття.
За матеріалами
www.epochtimes.com.ua

Comments are now closed for this entry