Стосовно нарахування і виплати цього виду допомог чимало питань виникає і у тих, хто незабаром збирається стати мамою, і у бухгалтерів. Роз'яснення щодо них дає головний спеціаліст Здолбунівської міжрайонної виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з ТВП Лариса МЕЛЬНИК.

Запитання: Як здійснюється розрахунок середньої заробітної плати для нарахування допомоги по вагітності та пологах, якщо застрахована особа знаходилась у трудових відносинах з підприємством понад три роки, страховий випадок настав 15 січня 2010 року, в розрахунковому періоді (липень-грудень 2009 року) відпрацьовано 2 дні, за які виплачено заробітну плату в сумі 183,00 грн., а інші дні особа знаходилась у відпустці без збереження заробітної плати (написала заяву за власним бажанням).
Відповідь: Розрахунок здійснюється на загальних підставах. Оскільки відпустка без збереження заробітної плати не належить, відповідно до пункту 4 Порядку до поважних причин, місяці та календарні дні перебування у цій відпустці не виключаються із розрахункового періоду.


При цьому відпустка без збереження заробітної плати надається на строки та у випадках, встановлених статтями 25 та 26 Закону України "Про відпустки".
Запитання: Як обчислити допомогу по вагітності та пологах, коли жінку прийняли на роботу в перший робочий день місяця, який не є першим календарним?
Відповідь: Місяць, в якому працівницю прийнято на роботу в перший робочий день місяця, але який не є першим календарним днем такого місяця, слід брати до уваги при обчисленні декретних. Тож формулювання з п. 4 і п. 5 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.01 р. № 1266, яке передбачає зарахування в розрахунковому періоді 6 календарних місяців з першого до першого числа, в цьому випадку не варто сприймати буквально, оскільки допомога по вагітності та пологах тепер нараховується за календарні дні.
Приклад. Працівницю прийняли на роботу 5 травня 2010 року. Це перший робочий день у травні місяці. В липні вона йде у декретну відпуску. У цьому випадку розрахунковим буде період з 1 травня по 30 червня 2010 року, враховуючи всі вихідні та святкові дні.
Запитання: Як здійснюється розрахунок середньої заробітної плати для нарахування допомоги по вагітності та пологах, якщо застрахована особа знаходилась у трудових відносинах з підприємством понад п’ять років, страховий випадок настав 3 липня 2010 року, посадовий оклад 1500 грн., у застрахованої особи не відпрацьовано жодного дня, оскільки всі шість місяців розрахункового періоду жінка перебувала у відпустці по догляду за дитиною до досягнення 6-річного віку?
Відповідь: В першу чергу жінка має перервати відпустку по догляду за дитиною до досягнення 6-річного віку, а розрахунок їй слід зробити з посадового окладу, який діє на момент настання страхової виплати, поділивши його на середньорічну кількість календарних днів (30, 44).

 

Comments are now closed for this entry