Як повідомляє Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва, незабаром буде скасовано понад 2/3 видів дозволів для суб'єктів господарської діяльності (фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб). І замість дозвільного принципу при відкритті бізнесу в Україні діятиме декларативний, тобто власну справу можна буде розпочинати, маючи лише декларацію, яка підтверджуватиме відповідність матеріально-технічного стану підприємця вимогам законодавства. Це передбачено законом № 2451-VI про зміни у дозвільній системі.
"Буде скасовано понад дві третини видів дозволів. Щоб відкрити свій бізнес, підприємцю буде достатньо лише повідомити дозвільні органи про свій намір та представити декларацію. Жодних дозвільних документів отримувати не потрібно. Але підприємці не повинні спекулювати на декларативному принципі. Вони мають подавати достовірну інформацію про відповідність матеріально-технічної бази вимогам законодавства, щоб потім не було сумно і гірко, коли прийде перевірка", - зазначає заступник голови Держкомпідприємництва Галина Яцишина.
До 29 серпня, відповідно до ухвалених змін, Кабінет Міністрів України має ухвалити перелік дій та видів господарської діяльності, які не можна розпочинати за декларативним принципом. Держкомпідприємництво на базі пропозицій міністерств та відомств його вже сформувало. Це означає, що декларативними є всі види робіт і діяльності, окрім вказаних у цьому спеціальному переліку, а в ньому будуть ті види робіт та діяльності, які становлять небезпеку для життя і здоров'я громадян чи довкілля.
Наразі перелік включає 91 вид дозволів. Однак найближчим часом його буде ще скорочено. Кількість дозвільних документів, вказаних у переліку, за дорученням Прем'єр-міністра України Миколи Азарова, буде зменшено, оскільки види дій та діяльності, які вони регламентують, не становлять небезпеки для життя і здоров'я населення і довкілля. Після цих змін потрібно буде отримувати дозволи на 125 видів робіт та діяльності, а кількість дозволів загалом зменшиться орієнтовно до 68. Для порівняння, нині налічується 227 видів документів дозвільного характеру, передбачених законодавством.
Водночас кількість підзаконних дозвільних документів (тобто тих, які введені різними нормативними актами міністерств, відомств та місцевою владою) наближається до нескінченності. Тож Держкомпідприємництво займається створенням єдиного реєстру дозвільних документів, який покаже, скільки їх з'явилося за останні 19 років.
Для полегшення відкриття та ведення бізнесу Держкомпідприємництво також ініціює зменшення на 35% кількості ліцензованих видів діяльності та на 93,9% переліку видів робіт, які належать до сфери ліцензування; скасування обов'язковості печатки; посилення відповідальності чиновників за порушення порядку видачі дозволів для підприємців тощо. Усе це дозволить покращити на десятки сходинок позиції України в рейтингу легкості ведення бізнесу Всесвітнього банку Dоіng Вusiness. Рейтинг дає змогу об’єктивно оцінити за 10-ма параметрами законодавство, пов'язане з регулюванням бізнесу, і його застосування. Нині наша країна посідає 142 місце із 183 країн світу.

Comments are now closed for this entry