учасники народного аматорського хору будинку культури села Івачків. Місцини співочої, де пісня здавна - невід’ємна частина усіх, чи то веселих, а чи сумних подій людського життя. Нині на репетиції колективу тричі на тиждень збираються 30 хористів. Серед них - представники різних професій. Вокальні партії пліч-о-пліч розучують лаборант і оператор газових котлів, техпрацівниці і бухгалтер, студенти і трудівники цегельного заводу. Співають і сім’ями, наприклад, матері з дітьми, свекруха з невісткою, чоловік із дружиною, брати.


Радує, що у складі хору сьогодні переважно молоді люди, сповнені творчої снаги, ентузіазму, енергії, прагнення досягти високого рівня виконавської майстерності, причому, часто не тільки як вокалісти, а й як музиканти або танцівники, бо деякі з них водночас є ще й учасниками клубних духового оркестру чи танцювального ансамблю. Молодь з повагою ставиться і завджи дослухається до порад хористів, які багато років присвятили аматорському мистецтву, виступаючи у цьому ж творчому колективі, - Олексія Павлуся, Тетяни Кардаш, Олени Павлушенко, Людмили Голодюк, Ірини Гуріної, Наталії Нестерук, Алли Мартинюк.
Звичайно, згуртуватись аматорам у єдину дуружну сім’ю, опанувати широкий репертуар, вийти на той рівень сценічної майстерності, який нині має хоровий колектив, було б важко без професійних і організаторських зусиль його ось уже понад 20 років незмінного художнього керівника, директора будинку культури с. Івачків Тетяни Іванівни Мельник. Вона - справжній подвижник культурної ниви, котрий, попри всі існуючі труднощі, зумів налагодити роботу сільської клубної установи так, що від бажаючих займатись у діючих там 9 творчих колективах нема відбою, а виступ останніх на будь-якій сцені - завжди подія.
От і майстерний спів івачківських хористів не раз відзначений різноманітними нагородами на конкурсах, оглядах і фестивалях всеукраїнського, обласного та районного рівнів. У нагородному арсеналі колективу дипломи переможців і призерів, грамоти та подяки. Хор знають і люблять не лише на Рівненщині. Тому, відповідно, і георгафія його концертних поїздок широка. А в районі, як і у рідному селі, колектив - постійний учасник усіх святкових масових заходів. За словами Миротинського сільського голови Василя Васильовича Мартинюка, хор є гордістю села, а люди, які в ньому співають, заслуговують на велику вдячність.
Аматорам є що представити і чим зацікавити глядачів. В репертуарі хору українські народні, козацькі, повстанські і стрілецькі пісні, твори самодіяльних композиторів і навіть класика, окремі тематичні програми. Учасники колективу ретельно працюють над кожним твором, «шліфуючи» його хорове звучання.
- Найкраще вдаються нам саме ті, хай і складні по вокалу, твори, що одразу сподобались більшості, - розповідає Тетяна Іванівна Мельник. - А взагалі мої хористи простих задач не люблять, їм подобається пробувати різні варіанти, поки не оберемо кращий, - додає.
Але для самодіяльних артистів хор - не тільки постійна робота над творчими завданнями. Ось що почула я від однієї з його учасниць, Оксани Олексіївни Мандзюк:
- Хор - це наш настрій, наше життя. Знаєте, заняття у колективі, спілкування з його учасниками дає неповторні відчуття, велике моральне задоволення, а дружня і творча атмосфера, яка там панує, - це ще і розрядка від складностей сьогоднішнього світу. Крім того, хор - це цікаві поїздки і відкриття для себе чогось досі невідомого.
Я, як і, переконана, усі решта хористів, дуже вдячна нашому художньому керівникові, нашій Тетяні Іванівні - прекрасній і щирій людині за підтримку, за її вміння запалювати у людських серцях вогник любові до української пісні.
Зараз творчий колектив теж готується до нових виступів, поїздок, планує участь у конкурсах і фестивалях, що відбудуться найближчим часом. А незабаром, як повідомила Т. І. Мельник, його чекає і дуже відповідальний концерт-звіт на підтвердження здобутого три роки тому звання народного аматорського. Вірю, що усі вони пройдуть успішно, адже учасників творчого колективу поєднала у ньому істинна, велика любов до мистецтва, до рідної землі, до України.
Ольга ЯКУБЧИК.
Фото з архіву самодіяльного колективу.

 

Comments are now closed for this entry