Наприкінці липня минуло сто днів, як Здолбунівську райдержадміністрацію очолив М. П. Євчук. Про те, над чим він працює, які намітив завдання і які перші результати роботи, ведемо мову з головою РДА.

- Миколо Павловичу, сто днів - не час робити якісь підсумки, але це достатній термін, аби розібратися в ситуації. Як вам це вдалося?
- З проблемами нашого району був знайомий і раніше. Здавалося, що володію ситуацією в основних галузях та напрямках діяльності. Та невирішених питань виявилося набагато більше. Працювати є над чим. Побував у багатьох населених пунктах району, спілкувався з керівниками територіальних громад, промислових та сільськогосподарських підприємств, з місцевими депутатами. Вислуховую їх побажання, разом намагаємося знаходити шляхи виходу із складних ситуацій.
- Які основні завдання ви ставите перед собою як голова райдержадміністрації?
- Для реалізації державної політики, програм Президента України, Кабінету Міністрів, завдань облдержадміністрації головним для нас є надання поштовху для позитивної динаміки росту економіки в регіоні. Це вирішує питання наповнення бюджету, від якого залежить розвиток інших галузей. Тоді ми зможемо виділяти кошти на соціальну сферу, ремонти, будівництво, поліпшення житлово-побутових умов соціально незахищених верств населення, на дороги тощо. Наслідком буде й створення нових робочих місць, що дозволить забезпечити мешканцям району гідний рівень життя.
- Навіть за великого бажання одна людина нічого не вдіє, якщо не сформована команда, якщо поруч немає однодумців. За якими принципами здійснювали кадрові призначення?
- Виключно за професіоналізмом. Думаю, рівень кваліфікації, знань і досвід Володимира Миколайовича Сидорні ні в кого сумнівів не викликає. Десятиліття праці на керівних посадах на підприємствах, в органах влади переконують, що він може успішно справлятися з обов’язками першого заступника, які, до речі, не є для нього новими. Позитивні характеристики можна висловити і на адресу Олександра Васильовича Федорука, який 13 років працював директором школи, знає проблеми освітянської галузі. Впевнений, що в соціальних питаннях може розібратися і плідно працювати. На посаду заступника з АПР Роман Володимирович Дрозд був призначений ще моїми попередниками. Вважаю його кандидатуру прийнятною і при моєму головування. Днями призначення на посаду заступника отримав і Аніскін Микола Олександрович.
Звичайно, йде нелегкий процес “вникнення” в посаду, адже ніхто не народжується керівником. Проте головне для мене і всіх моїх помічників – бажання сумлінно виконувати свої обов’язки.
Сьогодні непросто працювати у виконавчій владі, бо державна служба – це не мітинг, не майдан з гучними заявами, популістськими висловлюваннями, а відповідальність за свої дії, рішення. Впевнений, що мої підлеглі це розуміють, а тому праця наша буде результативною.
- Який стан економіки в районі? Чи є вже якісь досягнення?
- Хочу сказати, що останнім часом економічну ситуацію в районі вдалося дещо стабілізувати. За перше півріччя виконано завдання по наповненню бюджету. За сім місяців надійшло власних доходів 18 923,8 тис. грн., перевиконання становить 107,9 %. Виконані й планові показники по надходженням до управління Пенсійного фонду України в районі. Зменшено заборгованість з виплати зарплати на підприємствах. Нині сума боргу складає 227 тис. грн. До кінця року планується повністю його погасити.
А найбільшим досягненням вважаю те, що підприємства залізниці почали працювати повний робочий тиждень і це позитивно позначилося на надходженнях від них до бюджету. Хороші перспективи є і у ПАТ “Волинь-Цемент”, яке цього року інвестувало 140 млн. грн. у модернізацію виробництва цементу. Нині тут тривають пусконалагоджувальні роботи з випалу клінкеру вугіллям. Впровадження нових проектів на існуючих потужностях дасть змогу зробити продукцію підприємства конкурентоспроможною.
Викликає сум той факт, що ТзОВ “Волинь-шифер”, яке єдине в області займалося виробництвом шиферу, з вини власників припинило його випуск. А виготовлення бруківки, яким віднині буде займатися підприємство, вважаю, не є рівноцінною альтернативою такого важливого для господарського комплексу будівельного матеріалу, як шифер.
Зрозуміло, що будівельна галузь, яка є провідною для Здолбунівщини, нині переживає не найкращі часи. Проте сподіваюся, що при такому підході до питання відновлення економіки країни, про який заявлено на найвищому рівні, вдасться покращити стан в будівельній сфері, в тому числі і нашого району.
- Чи сталися якісь зрушення в агропромисловому секторі?
- Тривають жнива. Перед їх початком у районі був проведений День поля за участю радника голови ОДА О. П. Чуприни. Об’їхавши поля господарств, учасники цього заходу зробили висновок, що там, де дотримуються технології вирощення сільськогосподарських культур, і результати вагоміші. Хороших показників досягли ПСППП “Здолбунівське”(керівник П. І. Кравчук), де врожайність ранніх зернових склала 45 ц/га, а також ПСП “Хлібороб” (кер. П. Й. Мосійчук), підрозділі фірми “Дакор” (кер. С. М. Мичка). Найкращий врожай ріпаку – понад 200 ц/га зібрали у ВАТ “Мізоцьке РТП”, де власником О. М. Андріюк.
- Як оцінюєте роботу соціальних галузей району – освіти, медицини?
- В закладах соціальної інфраструктури є необхідні умови для надання населенню кваліфікованих освітніх, медичних послуг, задоволення культурних потреб, занять спортом тощо. Звичайно, бюджетні галузі є заручниками багатьох соціально-економічних негараздів в країні. Є свої проблеми і у нас. І всі їх вирішити воднораз неможливо. Проте можливо інше: ефективно використовувати хоча б той потенціал, який є.
Нині в районі впроваджується обласна програма з надання безплатної першої медичної допомоги. Ведуться роботи по оптимізації роботи медичних закладів – ФАПів, лікарських амбулаторій. Розпочато виготовлення проектної документації для переведення центральної районної лікарні на автономне опалення. Цього року заплановано і вже розпочато роботи по заміні опалювальних котлів у загальноосвітніх закладах Копиткова і Новосілок. Триває ремонт дахів Спасівської та Бущанської ЗОШ. Вносяться зміни до проекту будівництва Будеразької школи, а наступного року планується завершення будівництва та введення цього об’єкту в експлуатацію.
- Чи не найбільше нарікань висловлюють громадяни району щодо стану доріг. Яке ваше бачення вирішення цієї проблеми?
- Вона ще довго лишатиметься актуальною для нашого району. Та певні кроки в напрямку поліпшення стану наших доріг вже робляться. Так, для їх ремонту буде використовуватися відпрацьований щебінь із залізничних насипів. Є домовленість щодо цього із залізницею. Вже розпочато лагодження автошляхів на територіях Першої і Другої Дерманських сільських рад, облаштування під’їзду до П’ятигірського переїзду, що не охороняється. Найпроблемнішим є напрямок Здолбунів – Глинськ через Богдашів, Ільпінь та особливо П’ятигори. За рахунок коштів обласного бюджету планується ремонт відрізка дороги від П’ятигір до Глинська.
Також є домовленість між районом електричних мереж, дорожньою службою та керівниками територіальних громад про знесення аварійних дерев обабіч автошляхів і в населених пунктах району.
- Миколо Павловичу, з якими питаннями найчастіше звертаються до вас жителі району під час прийомів?
- За найменшої нагоди прагну побувати в селах, у господарствах, зустрітися з простими людьми, пройнятися їх турботами, вислухати мудрі поради. Тільки живе спілкування – великий потенціал для плідної роботи в інтересах людей праці. Багато звернень громадян стосуються земельних питань. Турбує їх, як зазначалося вище, стан доріг, питання забезпечення автобусним сполученням, працевлаштування, надання матеріальної допомоги та ін. Звичайно, по можливості намагаємося вирішувати їх, надавати допомогу.
- По всій країні готуються до виборів. Як ви оцінюєте політичну ситуацію в районі і кого б хотіли бачити в сільських, районній, обласній радах?
- Народ сам вирішить, кого обрати. Люди добре усвідомлюють, чого варті передвиборні обіцянки, а тому не дуже то віритимуть пустопорожнім балачкам претендентів на мандат, а обиратимуть людей достойних, які вміють твердо і неухильно відстоювати інтереси простих трудівників. Якогось політичного дисбалансу в районі на сьогодні не відчувається. Думаю ближче до виборів партії заявлятимуть про себе активніше. Хотілося б, щоб передвиборна кампанія проходила цивілізовано, з дотриманням законодавства.
- Які ваші побажання щодо подальшої роботи? Що хотіли б сказати мешканцям району на закінчення?
- Сто днів – це своєрідний старт і визначення основних перспектив. Думаю, що реальний результат роботи можна буде побачити через рік. А сьогодні в дуже нелегких умовах, при збереженні кризових явищ, маємо наполегливо працювати усім миром. Зусилля влади повинні бути спрямовані на вирішення конкретних проблем людей, аби вони відчули турботу, увагу. Вірю, що нашій злагодженій, дружній команді, при підтримці жителів Здолбунівщини, вдасться змінити ситуацію в районі на краще. На це сподіваюсь, до цього прагну.
- Дякую за інтерв’ю. Натхнення вам на здійснення всього задуманого.
Спілкувалась Людмила ВАСЮК.

Comments are now closed for this entry