Не секрет, що дотримання правил дорожнього руху вкрай важливе як для пішоходів, так і для водіїв. Адже останнім часом автомобільний транспорт став найнебезпечнішим транспортом на землі. Саме тому з листопада 2008 року було внесено зміни до покарань за порушення правил дорожнього руху. Одним з видів покарань, введених за такі порушення є громадські роботи. Громадські роботи – це, в першу чергу, безоплатні, суспільно корисні роботи, які призначаються постановами судів. Стосовно порушників суди виносять постанови про призначення тої чи іншої кількості годин таких робіт, які відбувають адмінпокарані за місцем проживання. Згідно нововведень, можуть призначатись громадські роботи на термін від 20 до 60 годин і відпрацьовуватись не більше 4 годин в день.

     Виконання цьго виду покарання покладено на кримінально-виконавчу інспекцію управління державного департаменту України з питань виконання покарнь. З судів постанови надходять до кримінально-виконавчих інспекцій, куди негайно викликаються адмінпокарані для заведення особової справи і подальшого направлення до органів місцевого самоврядування для подальшого надання їм роботи. Робота особам, притягненим до адміністративної відповідальності у виді громадських робіт, в основному надається по благоустрою території сільських, селищної та міської ради. Також тим, хто вважає що можна не відпрацьвувати призначене покарання, передбачено, за поданням кримінально-виконавчої інспекції до суду, заміна громадських робіт на арешт.
     Так, з початку 2009 року, на облік кримінально-виконавчої інспекції Здолбунівського району надійшло на виконання 33 постанови стосовно осіб, затриманих працівниками державної автомобільнлї інспекції за порушення правил дорожнього руху. Всі вони були направлені кримінально-виконавчою інспекцією Здолбунівського району до сільських, селищної та міської ради для відпрацювання годин, призначених постановами суду.
     Отож, багатьом мешканцям нашого району доводиться з-за керма свого транспортного засобу переходити на дороги міста і сіл з віником чи лопатою в руках. Велика порада всім учасникам дорожнього руху: подумайте перед тим, як сідати за кермо свого транспортного засобу в нетверезому стані чи порушувати інші правила дорожнього руху. Варте це вашого життя, чи життя того, хто може постраждати через вашу безпечність.
Олександр Іванов
Інспектор кримінально-виконавчої інспекції Здолбунівського району
старший лейтенант внутрішньої служби 


 

Comments are now closed for this entry