Вода – це життя, вважали стародавні греки. А ми? Що робимо з водними ресурсами – нашими річками, каналами? Ми часто забуваємо, що у річкових басейнах формується основна частина доступних для використання водних ресурсів, а їх збереження – запорука національної безпеки країни, здоров’я українців сьогодні і виживання в майбутньому.
У 60-80-і роки минулого століття в Здолбунівському районі було здійснено роботи по відведенню надлишкових вод із сільськогосподарських земель шляхом будівництва каналів, укладання дренажу та спорудження насосних станцій.
На жаль, система каналів, які до речі, передані на баланс місцевих органів влади, нині через замулення і заростання не виконує своєї функції належним чином. При різкому зволоженні території система переповнюється і не може акумулювати всього поверхневого стоку, що призводить до підтоплення сільгоспугідь та лягає важким тягарем на плечі жителів району, бо це - матеріальні втрати, ймовірність підтоплення будинків, погіршення епідемічної ситуації, забруднення води в криницях.
Важливим чинником є недопущення забруднення поверхневих вод, створення і утримання в належному стані прибережних смуг навколо водойм, де має бути обмежений і регламентований режим господарської діяльності. Згідно з чинним законодавством, виконання природоохоронних та інших заходів щодо впорядкування водоохоронних зон покладено на органи місцевого самоврядування, сільськогосподарські, водогосподарські, рибогосподарські підприємства, а також на інших власників і землекористувачів. Тому водогосподарські організації намагаються об’єднати зусилля всіх суб’єктів господарювання для якнайшвидшого завершення роботи із встановлення дійсних меж водоохоронних зон та прибережних смуг, спрямувати їх діяльність на виконання комплексу заходів щодо недопущення забруднення та засмічення цих зон, що, на жаль, ще має місце.
Вода, повітря, ліс, поля існували та існуватимуть мільйони років. Але сьогодні природа вже не витримує навантаження від людської діяльності, і нам варто задуматись над тим, яку спадщину залишимо прийдешнім поколінням. Тому охорона водних ресурсів повинна стати турботою кожного з нас.
Роман КРАВЕЦЬ,
інженер-гідротехнік
Здолбунівського
району.
Для довідки. На території нашого району 5674 га осушених земель, з них сільгоспугідь – 5333 га, тобто кожен 12-й гектар сільгоспугідь і кожен 10-й гектар ріллі.

Comments are now closed for this entry