За 6 місяців 2010 року до травмкабінетів за медичною допомогою після покусів тваринами звернулось 72 особи, з них 26 дітей до 14 років. Прикро, що в більшості випадків люди страждають від нападів власних або сусідських собак та котів (63 особи). Тільки 7 осіб покусали бродячі собаки і коти, 1 особу - щур, ще 1 - невідома тварина в селі П'ятигори (славнозвісна чупакабра).


Через покуси тваринами виникає небезпека зараження сказом.
Сказ - це інфекційне захворювання, яке проходить з ураженням центральної
нервової системи і неминуче закінчується смертельно. У хворої на сказ (гідрофобію) людини, котра не отримала щеплень, виникає водобоязнь (вигляд рідини, шум, плескіт, навіть згадка про воду призводять до утруднення дихання). Летальний випадок настає через легковажність самих постраждалих - пізнє звернення до лікаря та відмову від щеплень, які проводяться безкоштовно в травмвідділенні ЦРЛ. В 2010 році вже 10 потерпілих від покусів отримали щеплення проти сказу, з них 4 дитини.
Вірус сказу зберігається в організмі диких тварин (вовків, лисиць, кажанів, куниць, борсуків, тхорів, ласок, видр та ін.). На Рівненщині щороку фіксується до 30 випадків сказу тварин. Свійські тварини заражаються на сказ від диких. В с. Степанівка нашого району в 2010 році вже зареєстровано сказ в собаки, котра мала раніше контакт зі скаженою лисицею.
Пам’ятайте! Якщо вас покусала тварина, необхідно терміново промити рану водою з господарчим милом. Обробка рани зменшить в ній кількість вірусу сказу, але не вбереже потерпілого від небезпеки захворювання. Після такої обробки негайно потрібно звернутись до травматолога районної поліклініки, в післяробочий час або у вихідний день - у приймальне відділення Здолбунівської ЦРЛ. Призначене лікування не можна переривати.
Не варто вбивати тварину, котра вас покусала, краще ізолюйте її для проведення 15 денного ветеринарного спостереження. Якщо тварину вбити - курсу щеплень тоді вже не уникнути.
Утримуйтесь від контактів з безпритульними тваринами. Якщо їх не дражнити, не бити - вони рідко нападають. При знаходженні трупів диких тварин повідомте про це в сільраду, ветлікарню тощо.
Щорічно доставляйте в ветлікарню для проведення щеплень проти сказу домашніх собак. Не наражайте інших жителів безпідставно на небезпеку: вигулюйте своїх домашніх улюбленців в безлюдних місцях.
В нашому районі найбільше страждають від укусів саме домашніх тварин. І це не дивно. Адже собак, навіть бійцівських порід, вигулюють містом без намордників, на подвір'ях приватних будинків їх не прив'язують на ланцюг, а ввечері випускають на вулицю. В річках району поруч з дітьми часто-густо господарі собак купають свої породистих «волохатих друзів». Пам'ятайте, що ваш «друг» не обов'язково так само «дружньо» налаштований на інших людей! Особливо на беззахисних дітей.
Згідно з Кодексом України про адміністративні порушення, в разі надходження скарг від жителів району, міська рада, виконкоми сільських рад, дільничні інспектори міліції можуть застосовувати заходи впливу до порушників правил утримання собак.
Надія НАУМОВИЧ,
лікар-епідеміолог
райсанепідемстанції.

 

Comments are now closed for this entry